دفاع شخصی
تلاش ها همچنان ادامه دارد؛

مخالفت با درخواست حضور کاراته در المپیک پاریس

مخالفت با درخواست حضور کاراته در المپیک پاریس

دفاع شخصی: با وجود مخالفت کمیته برگزاری بازی های المپیک 2024 با درخواست فرانسه برای اضافه شدن کاراته به رشته های این دوره از بازی ها، تلاش سیاستمداران این کشور همچنان ادامه دارد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، پس از برگزاری موفقیت آمیز کاراته در بازی های المپیک توکیو که با کسب مدال طلای وزن ۶۷- کیلوگرم توسط «استیون داکاستا» فرانسوی همراه شد، فرانسوی ها بعنوان میزبان المپیک سی و سوم با ارسال نامه ای به کمیته بین المللی المپیک (IOC)خواستار حضور کاراته در این بازی ها شدند که با پاسخ منفی مواجه گشتند.
«فرانسیس دیدیه» رییس فدراسیون کاراته فرانسه با حمایت مسئولان رده بالای ورزش این کشور و برخی سیاستمداران طی نامه های جداگانه ای به کمیته برگزاری درخواست حضور کاراته در بازی هایی ۲۰۲۴ که خود میزبان آن هستند را ارایه داده اند.
«تونی استنکوئیت» رییس کمیته اجرائی المپیک ۲۰۲۴ طی اطلاعیه ای اعلام نمود: «برنامه بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس نهایی شده و قابل تغییر نیست. قوانین کمیته بین المللی المپیک برای همه شناخته شده است.»
با این حال، این موضعگیری با واکنش های زیادی روبرو شد و پیام احساسی «داکاستا» در رسانه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت. وی عنوان داشت:
«من سخت تمرین و برای فرانسه طلا کسب کردم. پرچم کشورمان را بالا بردم، روی ابرها بودم و در سال ۲۰۲۴، با حمایت شما می خواهم از عنوان المپیک خود در پاریس دفاع کنم.»
این پیام مرد طلایی فرانسه که پرچم دار این کشور در مراسم اختتامیه بود با واکنش نمایندگان مجلس مواجه گردید و در نامه ای که امضا ۱۱۵ نفر از این نمایندگان رسیده خواهان برگزاری کاراته در بازی های ۲۰۲۴ شدند. در این نامه آمده است:
«از نمایش موفقیت آمیز فرانسه در نخستین حضور کاراته در بازی های بازی های المپیک، درک این که میزبان المپیک بعدی از این رشته محروم شود دشوار است. ما نخستین طلای کاراته در المپیک را کسب کردیم و این که نمی توانیم در کشور خود از این مدال طلا دفاع نماییم دشوار است. با توجه به این که المپیک بیش از هر چیز یک نمایش جهانی از برتری ورزشکاران سطح بالا است که موجب تحسین و بهبودی خود می شود و بنا بر این است که کمیته سازماندهی بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس باید کاراته را بعنوان یک ورزش جدید در برنامه IOC عرضه نماید.»
«مارسیانو» وزیر ورزش فرانسه نیز به جمع حامیان «داکاستا» افزوده شد و اظهار داشت: «وظیفه من حمایت و همراهی این ورزشکار فرانسوی است که با مدال درخشان در بازی ها موفق شد تا ورزش وی در پاریس حضور داشته باشد. من از رویکرد استیون دا کاستا حمایت می کنم و حداقل ارزش این را دارد که به IOC بنویسیم. هیچ چیز غیرممکن نیست.»


منبع:

1400/05/28
13:51:14
5.0 / 5
996
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد