دفاع شخصی
به دنبال انتشار گزارش مهر ؛

استعلام فدراسیون جودو از دادگاه عالی ورزش در مورد حذف نام ایران

استعلام فدراسیون جودو از دادگاه عالی ورزش در مورد حذف نام ایران

به گزارش دفاع شخصی به دنبال حذف نام ایران از لیست جلسات دادگاه عالی ورزش (CAS) برای رسیدگی به پرونده تعلیق جودو، فدراسیون مربوطه مبادرت به دریافت استعلام از این دادگاه كرده است.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، انتشار مطلبی با عنوان «لیست جلسات دادگاه عالی ورزش منتشر گردید / نه اسمی از جودو است نه پرسپولیس و برانکو» واکنش فدراسیون جودو را برای پیگیری قانونمند به دنبال داشته است.
در این گزارش که نخستین بار توسط گروه ورزش خبرگزاری مهر انتشار یافت، با یادآوری اینکه لیست حدود ۶۰ جلسه دادگاه عالی ورزشی از ماه جولای تا نوامبر (آبان ماه) انتشار یافته، تاکید شد که در این لیست نامی از ایران نیست.
این در حالی است که پرونده تعلیق جودو ایران به CAS رفته و طبق آنچه مسؤلان فدراسیون جودو و کمیته ملی المپیک ایران بارها به آن تاکید داشته اند، مقرر است جلسه رسیدگی به این پرونده ۲۶ شهریورماه برگزار گردد اما عدم اشاره به نام ایران و پرونده های ورزش کشورمان در جلسات پیش روی دادگاه عالی ورزش، ابهاماتی را در مورد این جلسه سرنوشت ساز و برگزاری بموقع آن بوجود آورده است.
در همین رابطه فدراسیون جودو دریافت استعلام از دادگاه عالی ورزش را در دستور کار قرار داده است. این فدراسیون می خواهد ایمیلی به دادگاه عالی ورزش ارسال نماید و با استناد به مکاتبات قبلی انجام شده، ایمیل های دریافتی از این دادگاه و همینطور دعوت نامه دریافتی برای سفر به محل مقر CAS در سوئیس، نسبت به عدم اشاره به نام ایران و پرونده جودو کشورمان درجلسات پیشبینی شده ماه های آینده پیگیری های لازم را داشته باشد.
به گفته آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو این ایمیل و استعلام مطرح شده، امروز یکشنبه توسط این فدراسیون برای دادگاه عالی ورزش ارسال خواهد شد.
وی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه «دادگاه عالی ورزش برنامه خود برای رسیدگی به پرونده های دریافتی از کشورهای مختلف را اطلاع رسانی کرده اما در این برنامه هیچ اشاره ای به پرونده جودو ایران نشده است»، اظهار داشت: پس از انتشار مطلب فوق پیگیری های لازم را داشته و سندیت مبحث هم برای مان محرز شد. این مساله اما با اقداماتی که پیش از این و برای برگزاری جلسه در زمان مقرر انجام شده، در تضاد است. بنابراین تصمیم به دریافت استعلام گرفتیم.
میراسماعیلی تصریح کرد: مکاتبات قبلی و ایمیل های دریافتی از دادگاه عالی ورزش موید برگزاری جلسه ۲۶ شهریورماه است. حتی طبق دستورالعملی که توسط خودِ CAS برای این جلسه مشخص شده، زمان بندی نشست، اینکه چه ساعتی شروع می شود، چه مدت زمان ادامه دارد، زمان مصوب برای صحبت هر یک از وکلا چقدر است و.... عنوان شده است.
وی افزود: با پیگیری که امروز از سفارت سوئیس در ایران انجام دادیم، دعوت نامه سفر به این کشور و حضور در محل دادگاه عالی ورزش هم برای مان ارسال شده است. باآنکه به علت محدودیت های اعمال شده به خاطر کرونا فعلاً نمی توانیم اقدامی برای دریافت ویزای شینگن داشته باشیم.
رئیس فدراسیون جودو تصریح کرد: در هر صورت تمام اقدامات قبلی گویای برگزاری جلسه در روز ۲۶ شهریورماه است اما اینکه چرا نام ایران و پرونده جودو در لیست جلسات CAS نیست، برای خودمان هم سوال شده است. شاید هم دلیل مبحث جابه جایی زمان جلسه باشد و اینکه پیش از این قرار بود ۲۰ فروردین ماه برگزار گردد اما به ۲۶ شهریورماه موکول شد. در هر صورت برای مشخص شدن قضیه امروز از دادگاه عالی ورزش استعلام می گیریم.


منبع:

1399/04/25
23:50:39
5.0 / 5
2046
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد