دفاع شخصی

گزارش مالی دبیر به مجمع كشتی

گزارش مالی دبیر به مجمع كشتی

دفاع شخصی: بر اساس گزارش مسئولان فدراسیون كشتی در جلسه مجمع این فدراسیون، بیش از نیمی از بدهی های معوق به جا مانده از فدراسیون قبلی پرداخت شده است.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، در جریان برگزاری مجمع عمومی سالیانه فدراسیون کشتی که ظهر امروز (چهارشنبه) به صورت وبینار و در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، گزارشی از وضعیت مالی فدراسیون ارائه شد.
بر این اساس فدراسیون کشتی در امتداد تحقق اهداف خود و در مدت یک سال قبل نزدیک به نیمی از بدهی های خود که حدود 31 میلیارد و پانصد میلیون تومان از حدود 60 میلیارد تومان بود را به طلبکاران مربوطه پرداخت کرد.

گزارشی از پرداختی های فدراسیون کشتی به شرح زیر است:

تسویه بدهی 7 میلیاردی شرکت های هواپیمایی
یکی از مهمترین بدهی های فدراسیون کشتی که چالش زیادی را هم ایجاد کرده بود، بدهی 7 میلیارد و صد میلیون تومانی به چند شرکت هواپیمایی بود که البته بخش کمی از این بدهی در نخستین روزهای حضور علیرضا دبیر در فدراسیون کشتی به وجود آمد. بدهی که در چند سال روی هم انباشته شده بود و امکان تهیه بلیت برای فدراسیون کشتی برای انجام اعزام تیم های ملی را دشوار کرده بود اما حالا پس از گذشت یکسال این بدهی ها به جز یک بدهی صد میلیون تومانی به یک شرکت هواپیمایی، تسویه شده است.
دو میلیارد و چهار صد میلیون تومان در حساب اتحادیه جهانی
انباشته شدن بعضی از بدهی ها در سال های گذشته مشکلات زیادی را در این یکسال اخیر به وجود آورد. به خصوص بدهی به اتحادیه جهانی کشتی که با سه میلیارد و هفتصد میلیون تومان یکی از طلبکاران سنگین فدراسیون کشتی بود. کار به جایی رسیده بود که اتحادیه جهانی با نامه نگاری خود کشتی ایران را تهدید که اجازه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2018 را نمی دهد. پس از آن هم چندین بار اتحادیه جهانی با نامه نگاری های خود خواستار پرداخت طلب خود شد که در نهایت با مذاکراتی که پس از ایجاد تغییر و تحولات صورت گرفته در مدیریت فدراسیون کشتی به وجود آمد، این بدهی بطور اقساطی به اتحادیه جهانی پرداخت گردید. تا کنون از بدهی سه میلیارد و شششصد میلیون تومانی به اتحادیه جهانی مبلغ دو میلیارد و چهار صد میلیون تومان پرداخت شده است.
پرداخت بدهی داوران پس از 10 سال
به جهت برگزاری مسابقات گوناگون داخلی فدراسیون کشتی از حدود 10 سال قبل مبلغی در حدود 959 میلیون تومان به داوران، جدول نویسیان و عوامل اجرایی بدهکار بود که بدهی با داوران کشتی به صورت کامل تسویه شد و فدراسیون کشتی در حال پرداخت بدهی ها به صورت مرحله ای به جدول نویسان و عوامل اجرائی است. تابحال از کل مبلغ بدهی ها در حدود 549 میلیون تومان پرداخت شده است. این در حالیست که داوران از 10 سال قبل از فدراسیون کشتی طلب داشتند که فدراسیون توانست در چند مرحله این بدهی را هم بطور کامل تسویه کند.
پرداخت یک میلیارد و صد و هفده میلیون تومان به مالیات
مهمترین طلبکار فدراسیون کشتی که برای دریافت مطالباتش حتی حساب فدراسیون را هم برای مدتی مسدود کرده بود، اداره مالیات با طلب سنگین 29 میلیارد و هشتصد میلیون تومان بود که برای تسویه آن نیاز به رایزنی ها و کوشش های زیادی بود که در نهایت پس از یکسال تلاش مدیریت فدراسیون کشتی مبلغ یک میلیارد و صد و هفده میلیون تومان از آن تسویه شد. برای حل و فصل این بدهی های مالیاتی، نشست هایی با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان امور مالیاتی با حضور رئیس فدراسیون کشتی در جریان است.
نکته قابل توجه اینکه در یکسال گذشته نسبت به سال های قبل، هیچ گونه بدهی مالیاتی برای فدراسیون ایجاد نشده است.
تسویه 9 میلیارد و ششصد میلیون تومان به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی
فدراسیون کشتی باتوجه به استفاده از اماکن ورزشی در اختیار خود مبلغی حدود 9 میلیارد و ششصد میلیون تومان بدهی به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی داشت که این مبلغ به صورت کامل تسویه شد.
پرداخت 2 میلیارد و صد میلیون تومان به اشخاص حقیقی و حقوقی
در حدود سه میلیارد و 386 میلیون تومان بدهی فدراسیون کشتی به اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه های مختلف بود که از این مبلغ در حدود دو میلیارد و 101 میلیون تومان پرداخت گردید.
تسویه 850 میلیون تومانی با یک موسسه هنری
یکی از موسسه های هنری طی قراردادی با فدراسیون پیشین نسبت با اجرای جلوه های ویژه صوت و تصویر در مسابقات اقدام می نمود که بدهی در حدود 850 میلیون تومانی فدراسیون کشتی دراین زمینه با این موسسه تسویه شد.
بدهی حدود یک میلیارد تومانی به فروشگاه های پوشاک ورزشی
فدراسیون کشتی باتوجه به استفاده ورزشکاران از لباس و ملزومات ورزشی در حدود 992 میلیون تومان به فروشگاه های ورزشی بدهکار بود که از این مبلغ در حدود 599 میلیون تومان تسویه شد.
یک میلیارد و دویست میلیون تومان بدهی برای تامین مواد غذایی اردوها
فدراسیون کشتی به جهت تامین مواد غذایی اردوهای تیم های ملی کشتی که برای حضور در رقابت های مختلف برگزار می شد، در حدود یک میلیارد و 293 میلیون تومان به فروشگاه های مربوطه بدهکار بود که بیش از 99 درصد این بدهی پرداخت گردید و در حدود 9 میلیون تومان بدهی دراین زمینه باقی مانده است.
تسویه 471 میلیون تومان با یک فروشگاه
باتوجه به خریدهای فدراسیون قبلی از یک فروشگاه مبلغی در حدود 471 میلیون تومان بدهی به جا مانده بود که تمامی این بدهی با این فروشگاه تسویه شد.
311 میلیون تومان بدهی به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شد
فدراسیون کشتی به سازمان بیمه تامین اجتماعی برای حق بیمه پرسنل خود در حدود 311 میلیون تومان بدهی به جا مانده داشت که پرداخت گردید.
تسویه کامل بدهی میلیاردی با شرکت های مسافرتی و صرافی
فدراسیون کشتی به جهت ایاب و ذهاب تیم های ملی و همین طور استفاده از ارز برای اعزام تیم ها در حدود یک میلیارد و 717 میلیون تومان بدهی به شرکت های مسافرتی و یک صرافی داشت که این مبلغ به صورت کامل تسویه شد.

پرداخت بخش اعظمی از طلب 3 میلیارد و چهارصد میلیون تومانی کارکنان فدراسیون
فدراسیون کشتی نسبت به تسویه حساب کامل حقوق معوقه عوامل اجرایی و پرسنل و همین طور سنوات و مزایا کارکنان فدراسیون خود اقدام نمود. فدراسیون کشتی با پرداخت یک میلیارد و دویست و هشتاد میلیون تومان بدهی کارکنان را تسویه کرد. همین طور در ادامه نسبت به پرداخت حق سنوات و مزایای پرسنل خود اقدام نمود که از حدود دو میلیارد و 120 میلیون تومان بدهی، مبلغی در حدود یک میلیارد و 817 میلیون تومان به پرسنل پرداخت گردید تا در مجموع سه میلیارد و چهار صد میلیون تومان بدهی از روی دوش فدراسیون برداشته شود.

پرداخت کامل بدهی مربوط به تفاهم نامه منطقه آزاد اروند جهت برگزاری مسابقات
فدراسیون کشتی برای برگزاری مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان که سال های گذشته در شهر خرمشهر برگزار شد، مبلغ 275 میلیون تومان بدهی به جهت بیمه به سازمان تامین اجتماعی داشت که این مبلغ به صورت کامل تسویه شد.1399/04/27
21:43:57
5.0 / 5
1923
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد