دفاع شخصی
آب پاكی وزارت ورزش روی دست زنان بوكسور:

به رشته های مجوزدار بروید!

به رشته های مجوزدار بروید!

به گزارش دفاع شخصی معاون بانوان وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: راه اندازی بوکس بانوان صرفاً در ارتباط با تصمیم وزارت ورزش یا درخواست خود فدراسیون نیست و باید مجوزهای خاص تری دریافت شود.مریم کاظمی پور در گفتگو با ایسنا در مورد راه اندازی بوکس بانوان بیان نمود: در ادوار گذشته این بحث چند بار مطرح گردیده است. با عنایت به حساسیت هایی که رشته بوکس دارد، این که چقدر امکان راه اندازی آن وجود دارد صرفاً در ارتباط با تصمیم وزارت ورزش یا درخواست خود فدراسیون نیست و در واقع باید مجوز های خاص تری دریافت شود.

او افزود: در کمیته ی علمی که تشکیل دادیم، چارچوب فعالیت رشته ها را از لحاظ صدمه های ورزشی، روانشناسی و ساز و کار فعالیتهای بین المللی بررسی می نماییم. همینطور این که مصلحت فعالیت بانوان در این رشته ها چگونه است هم ارزیابی می شود. در مورد بوکس هنوز درخواست رسمی از جانب فدراسیون به دست ما نرسیده اما اگر هم بیاید چارچوب و ضوابط خاص خودش را دارد.

کاظمی پور در پاسخ به این پرسش که این قول را می دهد که وزارت ورزش بتواند جهت راه اندازی بوکس بانوان کاری انجام دهد؟ خاطرنشان کرد: من یک نفری هیچ تصمیمی نمی گیرم و برای تصمیم گیری و سیاستگذاری رشته های جدید از خرد جمعی استفاده می کنم. البته سفارش می کنم ورزشکاران، جوانی و توانمندی خویش را در رشته های مشابهی محک بزنند که حداقل هم اکنون مصوب هستند و مسیر آماتوری را طی کرده اند و به سمت قهرمانی درحال گذر هستند. رشته هایی چون تکواندو، ووشو و کاراته به بلوغ حرفه ای رسیده اند. به نظرم هم اکنون صلاح نیست جوان هایی که در دوران اوج هستند بخواهند وقت خویش را صرف این کنند که منتظر رشته جدیدی باشند که بیاید تا سپس در آن فعالیت رسمی خویش را شروع کنند.

منبع:

1400/11/02
23:58:16
5.0 / 5
671
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد