دفاع شخصی
استكی:

بوكس در نصف سالن انقلاب هم كار می كند

بوكس در نصف سالن انقلاب هم كار می كند

به گزارش دفاع شخصی سرمربی تیم ملی بوكس ایران اظهار داشت: مسلما كارایی ما در سالن هزار متری بیشتر و بهتر بود، اما در ۵۰ درصد سالن شماره ۹ ورزشگاه انقلاب هم می توانیم برنامه های خویش را پیش ببریم.علیرضا استکی در گفتگو با ایسنا، در مورد تقسیم سالن شماره ۹ ورزشگاه انقلاب میان دو رشته بوکس و کاراته، توضیح داد: این سالن یک هزار متر است و در ۵۰۰ متر آن هم کار ما راه میافتد. قبلا قرار بود این سالن میان چهار رشته تقسیم شود که باز خدا را شکر این اتفاق رخ نداد. همین که بین دو رشته تقسیم شد خوب است و امیدوارم بدون مشکل برنامه های خویش را پیش ببریم.

او در پاسخ به این سؤال که با این اوصاف مخالف تقسیم سالن نیست؟ اظهار نمود: مسلما کارایی ما در سالن هزار متری بیشتر و بهتر بود، اما با ۵۰ درصد سالن هم می توانیم برنامه های خویش را پیش ببریم. بهتر از آن است که سالن خویش را تغییر دهیم، به هر حال ما ۱۸ سال است که در این سالن هستیم.

سرمربی تیم ملی بوکس ایران افزود: کاراته هم رشته ای است که طی سال های اخیر در آن اتفاقات خوبی افتاده و انشاءالله در المپیک هم نتیجه خوبی بگیرد. بوکس هم در سه المپیک تا نزدیکی سکو رفته ولی مدال نگرفته است، امیدوارم در توکیو این تابو شکسته شده و به مدال هم دست پیدا نماییم. کاراته هم احتیاج به امکانت دارد پس باید واقع بین بود و به تصمیم متولیان ورزش کشور احترام گذاشت.

وی با انتقاد از تعطیلی بوکس، اظهار نمود: بوکس چه فرقی با فوتبال دارد که که این رشته بازگشایی نمی شود؟ در محوطه ۱۸ قدم زمین فوتبال همه بازیکنان به صورت فشرده حضور دارند و فاصله بسیاری باهم ندارند! تنها در رشته های انفرادی این فشردگی را شاهد نیستیم و رشته هایی چون والیبال و فوتبال هم با این مشکل رو به رو هستند. اشتباه دیگر بستن باشگاه ها است! بهتر است با بازرسی، سانس بندی کردن، برگزاری تمرینات با تعداد نفرات کم و ضد عفونی کردن وسایل هر دو ساعت یکبار، باشگاه ها را باز نماییم.

استکی اضافه کرد: بطور قطع تا یک یا نهایتا دو سال دیگر کووید ۱۹ تمام می شود، اما الان باشگاه ها در حال بسته شدن هستند که خوب نیست. به علت پرداخت نشدن کرایه ها اغلب کسانی که باشگاه داشتند در حال فروختن لوازم خود هستند و این مورد سبب می شود ما به چند سال عقب تر برگردیم. بهتر است هر چه سریع تر باشگاها را بازگشایی نماییم چون که راه درستی برای پیشگیری از شیوع کرونا نیست.

او در مورد عدم بازگشایی بوکس بانوان هم توضیح داد: ما دلاورهای بسیاری در ورزش بانوان داریم که حتی در همه رشته های رینگی غیر از بوکس فعالیت می نمایند. فقط بوکس است که بخش بانوان ندارد، در حالیکه ما دخترانی در رشته بوکس داریم که خیلی می توانند موفق باشند، حتی در المپیک. الان همه کشورهای مسلمان دیگر با حجاب اسلامی بوکس بانوان را کار می کنند، مسؤلان ما اگر یک مقدار تحقیق کنند متوجه می شوند که بانوان ما هم می توانند در بوکس به صورت رسمی فعال شوند.
1399/04/30
15:01:52
5.0 / 5
1668
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد