دفاع شخصی
در تازه ترین اقدام؛

گوگل فاش کردن تصاویر ماهواره ای مقرهای نظامی روسیه را رد کرد

گوگل فاش کردن تصاویر ماهواره ای مقرهای نظامی روسیه را رد کرد

طبق شایعات گوگل تصاویر ماهواره ای برخی مقرهای نظامی را بدون تار کردن در گوگل مپس در دسترس قرارداده است، اما این شرکت آمریکایی ادعای مذکور را رد می کند.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ورج، گوگل ادعا می کند هیچ تغییری در شیوه سانسور تصاویر ماهواره ای از روسیه انجام نداده است. این در حالیست که در توئیتر شایعات مختلفی درباره آن وجود دارد که شرکت مذکور دسترسی به تصاویر ارتش و واحدهای راهبردی روسیه را فراهم نموده است.
روز گذشته حساب کاربریArmedForcesUke@( حسابی تایید نشده) مجموعه ای از تصاویر را توئیت کرد که به نظر می رسید تجهیزات نظامی را نشان می دهند. در متن پیام نیز نوشته شده است: حالا همه می توانند انواع لانچرهای روسی، موشک های بالستیک بین قاره ای، پست های فرماندهی و مناطق نظامی را با وضوح ۰.۵ متر به ازای پیکس ببینند. رسانه هایی مانند مسکو تایمز این توئیت را ترجمه و به اشتراک گذاشتند و از آن زمان تا حالا بارها باز نشر شده است.
البته رسانه ورج تایید می کند که حداقل یکی از تصاویر این توئیت در «گوگل مپس» وجود دارد و نشان دهنده یک سایت فعال نظامی روسی است. همین طور نمونه های دیگری از تصاویر گوگل مپس نیز وجود دارد که مقرهای دیگری در روسیه را نشانی می دهند. با این وجود گوگل ادعای مذکور را رد می کند. سخنگوی شرکت در ایمیلی به این رسانه می نویسد: ما هیچ نوع تغییراتی در تار کردن تصاویر ماهواره ای در روسیه انجام نداده ایم. هرچند تصاویر پخش شده، واقعی به نظر می رسند، اما پیش از درگیری روسیه و اوکراین نیز در گوگل مپس وجود داشته اند. قبل از این گوگل در نقشه های خود مناطق بالقوه حساس، همچون مکان های نظامی را تار می کرد. بعنوان مثال، گوگل مپس تصاویر پایگاه هوایی۷۰۵ نیروی هوایی فرانسه را تار می کند. با این وجود، خیلی از تأسیسات نظامی دیگر وجود دارد که بصورت عمومی قابل مشاهده هستند. گوگل مپس به کاربران امکان می دهد تصاویر ماهواره ای با جزییات مشابهی از پایگاه نیروی هوایی نلیس ایالات متحده ببینند. البته باید اشاره نمود، نیروی نظامی کشورهای بزرگ به تصاویر ماهواره ای دست دارند که تحت تاثیر هیچگونه تغییراتی توسط گوگل قرار نگرفته اند. بعد از حمله روسیه به اوکراین، گوگل اقداماتی مقابل کشور روسیه انجام داد. شرکت آمریکایی فروش تبلیغات در روسیه را متوقف و به سبب تحریم های غرب دسترسی به گوگل پلی را برای کاربران روسی محدود کرد. دولت روسیه تهدید کرده به سبب وجود محتوای اخبار جعلی در یوتیوب، گوگل را جریمه می کند.

1401/01/30
22:16:04
5.0 / 5
528
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد