دفاع شخصی

وضعیت عجیب کیک بوکسینگ ایران

وضعیت عجیب کیک بوکسینگ ایران

در آستانه بازی های کشورهای اسلامی، انجمن جهانی کیک بوکسینگ با ارسال نامه به تهران از لغو حضور نمایندگان کشورمان در مسابقات جهانی آگاهی داد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، «روی بیکر» رییس انجمن جهانی سازمان های کیک بوکسینگ (WAKO) در نامه ای با عنوان «وضعیت کیک بوکسینگ در ایران» خطاب به ناصر نصیری رییس انجمن کیک بوکسینگ ایران (واکو ایران) و کنفدراسیون آسیا (واکو آسیا) اعلام نمود در صورت ادامه وضع موجود و فعالیت سبک های مختلف بومی کیک بوکسینگ در ایران به خصوص فدراسیون رزمی، فرصت حضور واکو ایران در رویدادهای مختلف بین المللی مورد تأیید کمیته بین المللی المپیک و سایر تشکیلات بین المللی مورد تأیید IOC از دست خواهد رفت.
در متن نامه فوق آمده است:
با توجه به صحبت های مختلفی که با یکدیگر داشتیم، مجدداً تاکید می کنم که وضعیت کیک بوکسینگ در ایران نمی تواند ادامه پیدا کند، زمانی که گروههای خودساخته و مخالف (که مشروعیت بین المللی ندارند) عمدتا از فدراسیون ورزش های رزمی ایران با اضافه کردن پیشوند یا پسوند به نام ورزش ما "کیک بوکسینگ" وانمود می کنند که قسمتی از یک ورزش کاملاً تعریف شده بین المللی هستند.
«واکو» تنها مرجع شناخته شده در سراسر جهان است و ایران تنها کشوری است که این اتفاق در آن رخ می دهد. همانطور که به خوبی باخبر هستید، وضع موجود علاوه بر سازمان شما در ایران، در کشورهای همسایه، کنفدراسیون آسیایی و بین المللی نیز سردرگمی بوجود می آورد.
طبق صحبت های فیمابین و در صورت ادامه این شرایط، واکو فرصت را برای اعضای واکو ایران نسبت به شرکت در رویدادهای معتبر IOC، بازی های جهانی، بازی های رزمی، بازی های هنرهای رزمی داخل سالن آسیا و مسابقات قهرمانی جهان و آسیا و سایر رویدادهای آینده تحت حمایت IOC یا WAKO فراهم نخواهد کرد.
من نیاز به اقدام فوری درباب موضوع کیک بوکسینگ در ایران دارم. این وضعیت نمی تواند ادامه یافته تا موجب از هم گسیختگی در ورزش کیک بوکسینگ در ایران و مناطق اطراف آن باشد.
گفتنی است کمیته حقوقی کنفدراسیون کیک بوکسینگ آسیا (واکو) که از طرف شورای المپیک آسیا متولی ورزش کیک بوکسینگ در آسیا منصوب گردیده، نیز نامه ای با مضمون مشابه به انجمن واکو ایران ارسال کرده است.
یادآور می شود کنفدراسیون کیک بوکسینگ آسیا (واکو) در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۳ به علت برخی تخلفات و معضلات مسئولان فدراسیون ورزش های رزمی، ورزشکاران ایرانی را از حضور در بازی های داخل سالن ماکائو و همین طور مسابقات داخل سالن و هنرهای رزمی کره جنوبی محروم کرد.


1401/02/23
23:32:48
5.0 / 5
536
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد