دفاع شخصی
تكواندو قهرمانی جهان - صوفیه

قهرمانی دختران و نایب قهرمانی پسران

قهرمانی دختران و نایب قهرمانی پسران

پرونده پنجمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نونهالان جهان با قهرمانی دختران و نایب قهرمانی پسران کشورمان در صوفیه بسته شد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، این دوره از مسابقات پنجشنبه ششم مرداد ماه با حضور ۶۶۹ تکواندوکار از ۹۰ کشور جهان به میزبانی بلغارستان در شهر صوفیه شروع شده بود، عصر امروز یکشنبه نهم مرداد ماه با قهرمانی شیر دختران ایرانی به انتها رسید.
تیم ملی تکواندو نونهالان ایران در گروه دختران که با شش تکواندوکار راهی صوفیه شده بود با کسب ۶ مدال، شامل ۴ مدال طلا، یک نقره و یک برنز روی سکوی قهرمانی دنیا ایستاد. تایلند، کره جنوبی، آذربایجان و ازبکستان هم به ترتیب عناوین بعدی را به کسب کردند.
معصومه محمدیان سرمربی تیم ملی تکواندو کشورمان با کسب عنوان قهرمانی به همراه تیم ملی تکواندو کشورمان به عنوان بالاترین مربی رقابت های تکواندو نونهالان جهان برگزیده شد.

در بخش پسران، تیم ملی تکواندو کره جنوبی با کسب ۴ طلا و ۴ نقره قهرمان شد، نونهالان کشورمان که با هفت تکواندوکار در این دوره حضور داشتند، با ۲ طلا و یک نقره نایب قهرمان و تیم ملی مکزیک با ۲ طلا سوم شد. همین طور جمهوری آذربایجان و تایلند با یک طلا و ۳ برنز چهارم شدند.
برای تیم ملی تکواندو ایران در این دوره از مسابقات و در بخش دختران توسط باران جمال لیوانی، ساینا علیپور، پرنیان نوری و حنا زرین کمر ۴ نشان طلا، پرنیان ساکی یک مدال نقره و فاطمه باقرزاده هم یک مدال برنز کسب کردند که تیم شش نفره دختران با شش مدال به کار خود اختتام دهد.
در بخش پسران هم محمد رادین زینالی و مهدی سعادتی ۲ مدال طلا و محمد عرفان زارع هم یک نشان نقره کسب کردند. آرش ضامنی، امیرحسین ولی محمدی و آردین نجفی نیز از دور رقابت ها کنار رفته اند.

هدایت تیم ملی در بخش دختران برعهده معصومه محمدیان به عنوان سرمربی، لیلا خزایی و پروین کشاورز به عنوان مربی است. در بخش پسران نیز حسینعلی نعیمی سرمربی، حامد جعفری و اسماعیل اسماعیل پور همکاران او هستند.
گفتنی است دور قبلی این رقابت ها سال ۲۰۱۹ به میزبانی کشور ازبکستان اجرا شد. تیم ملی دختران ایران با ترکیب کامل ۱۰ تکواندوکار و کسب ۶ طلا و یک نقره قهرمان شد و تیم ۱۰ نفره پسران نیز ۱ مدال طلا، یک نقره و ۴ برنز در مکان دوم ایستاد.

1401/05/12
10:15:05
5.0 / 5
402
تگها: تیم , رقابت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد