دفاع شخصی
برای حضور در مسابقات جهانی؛

وضعیت آشفته موی تای و بلاتکلیفی جوانان

وضعیت آشفته موی تای و بلاتکلیفی جوانان

دفاع شخصی: رقابتهای موی تای قهرمانی جوانان جهان در حالی ۱۷ مردادماه در مالزی شروع می شود که تابحال حضور تیم جوانان ایران در این مسابقات به خاطر اختلاف مسؤلان قطعی نشده است.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، رقابت های موی تای قهرمانی جهان طی چند روز آینده در مالزی شروع می شود، این در حالیست که اختلافات داخلی، بلاتکلیفی جوانان مستعد این رشته را به دنبال داشته است. چندی قبل وزارت ورزش این رشته را طی نامه ای به فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی واگذار کرد تا مشکلی که می شد با رایزنی و جلسه حل شود به معضلی بزرگ تبدیل گردد.
در واقع با این حرکت و واکنش تند مسؤلان فدراسیون جهانی، موی تای تبدیل به رشته ای شد که علاقمندان آن باید در داخل کشور به فعالیت خود ادامه دهند و حضور در میادین بین المللی برای آنها مقدور نخواهد. ایفما به صراحت اعلام نموده که فدراسیون ورزشهای رزمی را نمی شناسد و این بدان معناست که این فدراسیون اجازه اعزام تیم به هیچ مسابقه بین الملیل تحت نظر این نهاد بین المللی را ندارد. به عبارت ساده تر جوانان ایران نمی توانند با مدیریت فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی به همین مسابقات قهرمانی جهان اعزام شوند.
سوال اصلی اینجاست، مسئولینی که چند سال به دنبال بازگرداندن موی تای به این فدراسیون بودند و بعد از نامه وزارت ورزش ذوق زده شده و خیلی زود تشکیلات آنرا سر و سامان دادند، در این زمان ۸۰ روزه، برای جلب نظر فدراسیون جهانی چه کاری انجام داده اند که حالا جوانان ایرانی مسابقات جهانی را از دست ندهند؟
از سوی دیگر فدراسیون موی تای با مدیریت جواد نصیری که از جانب فدراسیون جهانی بعنوان تنها نماینده رسمی این نهاد بین المللی در ایران شناخته می شود بعد از برگزاری مسابقات انتخابی، تیم ملی جوانان را برای حضور در این رقابت ها تشکیل داده و علیرغم مشکلات مالی مقرر است با کمک خود ورزشکاران و برخی حامیان مالی در این رقابت ها شرکت کند!
بدون شک دود این اختلافات تنها به چشم ورزشکاران می رود و به نظر می آید وزارت ورزش باید هر چه زودتر در مورد موی تای تصمیم جدید اتخاذ کند تا لااقل جوانان و علاقمندان به این رشته از بلاتکلیفی خارج شده و برای حضور در میادین بین المللی دست به دامان حامی مالی و تهیه هزینه سفر به هر روشی نشوند.


منبع:

1401/05/14
13:43:23
5.0 / 5
424
تگها: تیم , رقابت , سفر , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد