دفاع شخصی
در گزارش دفاع شخصی عنوان شد؛

ایران مركز كیك بوكسینگ آسیا بود

ایران مركز كیك بوكسینگ آسیا بود

به گزارش دفاع شخصی داور بین المللی كیك بوكسینگ اظهار داشت: ایران در گذشته ای نه چندان دور جایگاه ویژه ای در دنیا داشته كه متأسفانه به سبب اشتباهات مسئولان وقت آنرا از دست دادیم.محمدرضا عبدی ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: کنفدراسیون کیک بوکسینگ آسیا ۱۵ سال قبل با تلاش محمد قاسم منوچهری و کمک های خوب مسئولان وقت کمیته ملی المپیک به مرکزیت ایران تأسیس شد و طی ۲۴ ما تلاش بی وقفه ثبت و توسط شورای المپیک آسیا (OCA) رسمیت آن صادر شد، ولی با تغییرات انجام شده در هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک ایران، این جایگاه از دست رفت.
وی افزود: قبل از سال ۲۰۰۳ سازمان های کیک بوکسینگ زیادی در دنیا بودند که اغلب در بخش تجاری یعنی برگزاری مسابقات پولساز فعالیت می کردند. یعنی چیزی به صورت هدفمند وجود نداشت و بنا بر این هم از طرف سازمان تربیت بدنی وقت جدی گرفته نمی شد.
این کارشناس ورزشهای رزمی اضافه کرد: استاد محمد قاسم منوچهری با همکاری مهندس هاشمی طبا و بهرام افشارزاده که مسئولیت کمیته ملی المپیک وقت را برعهده داشتند، تلاش زیادی داشت و بعد از دو سال رایزنی، سفر و زحمات زیاد که با صرف هزینه هنگفت شخصی همراه بود، موفق به جلب نظر شورای المپیک آسیا شد تا اینکه در سال ۲۰۰۵ کیک بوکسینگ از طرف شورای المپیک آسیا پذیرفته و فدراسیون آسیایی آن به مرکزیت ایران و مسئولیت ایشان تأسیس و به تمام کمیته های ملی المپیک ۴۵ کشور آسیایی معرفی گردید. اقدامی که موجب خوشی ورزشکاران پرتعداد این رشته در ایران شد و ما هم با برگزاری مسابقات جهانی کیک بوکسینگ در همان سال به میزبانی همدان پتانسیل بالای خود در امر برگزاری و قهرمانی را به رخ مسئولان داخلی و خارجی کشیدیم.
عبدی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در رأس کمیته بین المللی المپیک در سال ۱۳۸۴، گفت: متأسفانه این تغییرات نه فقط کرسی مهم و با ارزش هیأت اجرایی کمیته بین المللی المپیک (IOC) را از ورزش ایران گرفت، بلکه موجب شد تا عدم اشراف مکفی مسئولان جدید مستقر در هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک آن زمان از روند راه اندازی، تأسیس فدراسیون آسیایی کیک بوکسینگ و رسمیت آن در OCA، سرانجام این کرسی مهم از ایران گرفته، مقر و مسئولیت آن به «بیشکک» قزاقزستان منتقل شد و وزیر ورزش قرقیزستان به عنوان رئیس جدید معرفی گردید.
وی افزود: خوشبختانه اخبار خوبی این روزها از کیک بوکسینگ ایران شنیده می شود. مسئولان فعلی فدراسیون انجمن های ورزشهای رزمی مشکل کیک بوکسینگ را به خوبی درک کرده و با دعوت از منوچهری و پشتیبانی از وی، گام مؤثری در رفع این مشکل برداشته شده است.
قهرمان کیک بوکسینگ جهان سال ۲۰۰۰ یونان در آخر اظهار داشت: مطمئن هستم اگر ارگان های مسئول، مانند وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک همکاری کنند، بازهم می توانیم این کرسی مهم در شورای المپیک آسیا را بدست آوریم. گرفتن مسئولیت فدراسیون کیک بوکسینگ آسیا و انتقال مقر آن به تهران امری سخت، اما با توانمندی های منوچهری، تحصیلات مرتبط وی در دکتری مدیریت ورزشی، قهرمانی های جهانی وی در سنوات قبل، ارتباط تنگاتنگ ایشان با کمیته های ملی المپیک کشورها و مقامات شورای المپیک آسیا و آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ و چندین ارگان مهم تصمیم ساز در جنبش المپیک، بی شک این مهم رقم خواهد خورد.


منبع:

1399/05/28
10:16:01
5.0 / 5
1524
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد