دفاع شخصی
حسن طباطبایی:

كاراته با 20 هزار داور در ورزش ایران یك استثنا است

كاراته با 20 هزار داور در ورزش ایران یك استثنا است

به گزارش دفاع شخصی رئیس فدراسیون كاراته اظهار داشت: داوران یكی از اركان مهم این فدراسیون هستند و ما با داشتن ۲۰ هزار داور یك استثنا هستیم.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر و به نقل روابط عمومی فدراسیون کاراته، سید حسن طباطبایی با تبریک روز جهانی داور تصریح کرد: روز جهانی داور (اول سپتامبر) فرصت مناسبی است برای تقدیر از زحمات داوران کاراته ایران که همیشه با عشق و علاقه بر روی تاتامی حاضر شده و نقش غیر قابل انکاری در پویایی و رشد کاراته ایران داشته اند.
وی اضافه کرد: داوران یکی از ارکان مهم فدراسیون کاراته هستند. طبق آمار عرضه شده از جانب کمیته داوران، فدراسیون کاراته ایران بیشتر از ۲۰ هزار داور دارد که از نظر کمی آمار بسیار خوبی است. داوران کاراته از نظر کیفی هم عملکرد خوبی داشتند تا جایی که از این تعداد داور، نزدیک به ۲۵ داور جهانی و ۲۰۰ داور آسیایی داریم. ما همینطور ۶ داور جهانی داریم که شامل ۵ داور مرد و یک داور خانم است.
طباطبایی افزود: کاراته با این تعداد داور در ورزش ایران یک استثناست، به جرأت می توانم بگویم تعداد داوران کاراته ایران از تعداد داوران تمام رشته های ورزشی بیشتر است که این نشان دهنده جایگاه ویژه کاراته و داوری آن در سراسر ایرانِ عزیز است. این تعداد داور برای فدراسیون کاراته سرمایه ای باارزش است. از کمیته داوران و رئیس آن جواد سلیمی که در سالیان اخیر زحمات زیادی برای کاراته ایران کشیده، انتظار می رود برنامه ریزی مناسبی برای داوران داشته باشند تا ان شا الله در سالهای آتی هم شاهد رشد و تعالی داوری کاراته ایران باشیم.
رئیس فدراسیون کاراته در انتها تصریح کرد: رعایت عدالت باید سرلوحه کار تمام داوران باشد تا خدایی ناکرده حقی از کسی ضایع نشود، این مورد بسیار مهمی در کاراته است. حساسیت کار داوران بسیار بالاست و گاهی با یک سوت یا پرچم اشتباه زحمات چند ماهه یک ورزشکار از بین می رود. بر همین مبنا همه باید دست به دست هم بدهند تا اشتباهات در این بخش به حداقل برسد.


منبع:

1399/06/14
11:05:21
5.0 / 5
1297
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد