دفاع شخصی
دكتر امینی به مهر پاسخ داد؛

چرا بانوی المپیكی ایران باید باردیگر به آلمان برود؟

چرا بانوی المپیكی ایران باید باردیگر به آلمان برود؟

به گزارش دفاع شخصی پزشك معالج بانوی المپیكی كاراته اظهار داشت: تكمیل درمان پای لطمه دیده این عضو تیم ملی كاراته بانوان درتهران امكان پذیر نبود و بعد از هماهنگی با مسئولان مربوطه مقرر شد وی به آلمان سفر كند.دکتر بابک زرگر امینی با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: باتوجه به شرایط اقتصادی و حساسیت بر روی هزینه کرد بودجه مالی، لازم دیدم درباب برنامه ای که برای تکمیل درمان حمیده عباسعلی مد نظر قرار گرفته، مسائلی را بیان کنم تا روشن شود که چرا وی مقرر است به آلمان سفر کند.
وی افزود: روشی که ما برای درمان رباط صلیبی پاره شده، استفاده کردیم، یک روش نو و جدید است و در قسمت لطمه دیده از یک دستگاه بسیار پیشرفته استفاده کردیم که در حالت عادی می تواند در بدن باقی مانده و مشکلی پیش نخواهد آمد. مسئله مهمتر اینکه چون کاراته ورزشی پربرخورد همراه با تبادل تکنیک است، ممکن بود برای ورزشکار مشکل ایجاد کند. بنا بر این از طرف صاحب نظران و حتی شرکت سازنده سیستم فوق پیشنهاد می شود ۵ یا ۶ ماه پس از جراحی، این دستگاه از بدن خارج و همزمان یک معاینه کلی از طرف جراح بر روی قسمت ترمیم شده صورت گرفته و از سالم بودن صد درصد ACL اطمینان حاصل شود.
پزشک ایرانی معالج حمیده عباسعلی اضافه کرد: برنامه ما این بود که وی پس از حضور در المپیک و کسب مدال طلا برای تکمیل درمان راهی هانوفر شود که با وجود برگزار نشدن بازی های المپیک در زمان مقرر، فدراسیون و کمیته ملی المپیک تصمیم به انجام این سفر در این شرایط گرفتند. در این خصوص باید اشاره کنم مسائلی که طی چند روز گذشته در بعضی رسانه ها عنوان شد صحیح نبود. پیش از هر چیز من برای انجام این عمل هیچ هزینه ای دریافت نخواهم کرد، حتی حاضر بودم خودم برای انجام این امور به ایران سفر کنم، ولی واقعاً شرایط و امکانات لازم برای چنین کاری در تهران نبود. چون سیستم مورد استفاده و امکانات مورد نیاز در ایران نبود، این ربطی به توانایی و علم همکاران خوب هموطن ندارد. ضمن اینکه همه می دانند که وقتی یک جراح کاری را شروع می کند، خودش هم باید تمام کند که برای ورزشکار به لحاظ روحی، روانی خیلی اهمیت دارد.
دکتر امینی به تشریح شرایط لطمه دیدگی و شروع درمان این قهرمان کاراته ایران هم پرداخت و گفت: خانم عباسعلی پس از کسب سهمیه المپیک توکیو در رقابتهای کاراته وان سالزبورگ، در ۳۰ ثانیه پایانی مبارزه فینال از ناحیه رباط صلیبی گرفتار لطمه دیدگی شدید شد، و در همین شرایط با شجاعت مثالزدنی تا کسب مدال طلا پیش رفت که متأسفانه موفق نشد روی سکوی قهرمانی بایستد. مسئولان کمیته ملی المپیک باتوجه به شناختی که در زمان درمان سهراب مرادی قهرمان شایسته وزنه برداری کشورمان، از تیم پزشکی ما داشتند، وظیفه تشخیص و درمان بانوی المپیکی کاراته را به ما سپردند ایشان مستقیم از سالزبورگ به هانوفر آمد.
وی اضافه کرد: روز پس از مسابقه، گروه پزشکی ما در هانوفر پای لطمه دیده را معاینه کرده و باتوجه به شدت لطمه دیدگی، باید خیلی زود بهترین تصمیم را می گرفت که از چه روشی درمان در دستور کار قرار گیرد. این در شرایطی بود که خبری از تعویق بازی های المپیک در آن زمان نبود و عباسعلی باید نزدیک به ۱۵۰ روز بعد برای مبارزه روی تاتامی المپیک آماده شود. همه همکاران عزیز من، ورزشکاران و قهرمانان می دانند که لطمه دیدگی رباط صلیبی یکی از سخت ترین و جدی ترین لطمه ها در ورزش قهرمانی است که پس از جراحی و در صورت طی مراحل درمان به بهترین شکل، قهرمان لطمه دیده حداقل بین شش تا ۹ ماه زمان برای آغاز تمرینات و ۱۲ ماه برای بازگشت به میدان مبارزه نیاز دارد.
دکتر امینی افزود: به همین دلیل پس از مشورت با خانم عباسعلی، مربی ایشان، آقای طباطبایی رئیس فدراسیون و مسئولان کمیته ملی المپیک، باید یک برنامه درمانی طراحی می کردیم، تا وی روز مسابقه در توکیو، آماده مبارزه شود. باتوجه به تجربه، شناخت و اعتقادی که از تازه ترین متد درمان داشتم، این روش را برای خانم عباسعلی انتخاب و آغاز کردیم. جراحی نیز با بهترین شکل ممکن انجام شد.
این پزشک ایرانی با اشاره به مراحل درمانی پس از جراحی گفت: از همان روز پس از جراحی، فیزیوتراپی شروع شد و پس از ترخیص، با نظارت دکتر آبرون کارها با بیشترین دقت و حساسیت مورد پیگیری قرار|گرفت و پس از بازگشت به تهران نیز این برنامه ها ادامه داشت. من و دکتر آبرون مدام در طول این مدت و تا همین روز گذشته با خود عباسعلی، مربی بدنساز و مسئولان فدراسیون در تماس بوده و کارها را پیگیری می کردیم. البته خیلی خوشحال هستم قولی که تیم پزشکی ما برای آماده شدن وی در روز مبارزه (۱۸ مردادماه) داده بودیم، خدا را شکر محقق شد و اگر المپیک به تعویق نمی افتاد، او می توانست بدون مشکل به دیدار رقبای خود برود.
دکتر امینی در آخر اظهار داشت: در مسافرت خانم عباسعلی همزمان با جراحی برای خارج کردن سیستم مورد استفاده، «آتروسکپی» صورت خواهد گرفت تا مطمئن شویم همه مسائل حل شده و وی می تواند شدت تمرینات خودرا به اندازه مورد نظر مربیان بالا برده و برای حضوری موفق آمیز در المپیک ۲۰۲۱ آماده شده و ان شالله مدال طلا را برای کشورمان کسب کنند.


منبع:

1399/06/25
12:59:35
5.0 / 5
1574
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد