دفاع شخصی
در پیامی به جامعه جهانی تكواندو؛

دكتر چو: كرونا چالش بزرگ جهان است

دكتر چو: كرونا چالش بزرگ جهان است

به گزارش دفاع شخصی رئیس فدراسیون جهانی تكواندو با انتشار پیامی در سالروز تاسیس این نهاد بین المللی عنوان داشت كه با افتخار به تاریخ و دستاوردهای خود نگاه می نماییم.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، دکتر «چانگ وون چو» رئیس فدراسیون جهانی تکواندو امروز پنجشنبه با انتشار پیامی خطاب به جامعه جهانی تکواندو آورده است: «چهل و هفتمین سالگرد تأسیس فدراسیون جهانی تکواندو را در حالی جشن می گیریم که شاید بیماری همه گیر COVID-19 بزرگترین چالش زمان ما باشد و بر همین مبنا جهان همانطور که می دانیم به طرز قابل ملاحظه ای تغییر کرده است.»
در ادامه این پیام آمده است:
«به هر کسی که یک عزیز را در این شرایط از دست داده است تسلیت صمیمانه خویش را تقدیم می کنم. به کسانی که هم اکنون از مبتلا شدن به ویروس رنج می برند، آرزوی سلامتی و بهبودی کامل دارم. هنگام برخورد با این تغییرات در زندگی ما اغلب به نظر می آید که فقط تاریکی را می توانیم ببینیم، اما علل واقعی وجود دارد که مثبت بمانیم و باور نماییم که در انتها نور وجود دارد. کارشناسان پزشکی سفارش می کنند که علایم پیشرفت واقعی در این مبارزه وجود دارد و هنوز چیزی تمام نشده است، اما ما امیدوار و مصمم هستیم.
ما در تکواندو جهانی می خواهیم از فداکاری پرسنل پزشکی و داوطلبان در این جبهه در سرتاسر جهان تشکر نماییم. آنها برای کمک به نجات دیگران، جان خویش را به خطر انداخته اند. آنها قهرمانان واقعی هستند که روز به روز روحیه و پشتکار خویش را نشان می دهند.
ویروس COVID-19 سبب شد تا بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو تا تابستان ۲۰۲۱ به تعویق بیفتد. این یک تصمیم بی سابقه و درست بود و فدراسیون جهانی تکواندو کاملاً از تصمیم IOC حمایت می کند. بهداشت، ایمنی و رفاه ورزشکاران و مربیان و کلیه عوامل درگیر در این بازی ها از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.
به همه ورزشکاران که قبلاً سهمیه حضور در المپیک کسب کرده اند، تبریک می گویم و درک می کنم که به چه میزان استرس و ناامیدی را با شنیدن خبر تعویق المپیک تحمل کرده اند، اما مسیر حضور در توکیو باردیگر شروع می شود و آن زمان است که یش از هر زمان دیگری، باید خویش را آماده کرده و به جلو نگاه کنید.
امیدوارم ورزشکاران ما در آسیا و اروپا در سالجاری و با حضور در مسابقات گزینشی شانس خویش را برای کسب سهمیه المپیک آزمایش نمایند. ما به صورت مداوم وضعیت جهانی را رصد می نماییم تا برای برگزاری این رقابتها در بهترین شرایط امنیت و رفاه اطمینان حاصل نماییم.
در مورد کسب سهمیه برای ورزشکاران پناهنده که تحت بورس تحصیلی همبستگی المپیک هستند مسیر یکسانی برای رسیدن به توکیو فراهم است و مانند هر کس دیگر، شانس منصفانه ای برای رسیدن به رؤیای المپیک خود دارند. رؤیایی که تحقق خواهد یافت، همانطور که همه ما تلاش می نماییم تا در خانه بمانیم و تا زمان تغییر سفارش جهانی، در امان باشیم.
ضمن اینکه از دولت ژاپن و سازمان دهندگان پرکار بازی های المپیک توکیو برای تداوم برنامه های خود صمیمانه تشکر می کنم.
بازهم تاکید می کنم که بزرگترین چالش پیش روی ما غلبه بر بیماری همه گیر COVID-19 است. این یک چالش است که در واقع ما باید برای غلبه بر آن بعنوان یک جهان متحد باشیم.
بنابراین من از شما، خانواده جهانی تکواندو می خواهم که به سفارش مقامات بهداشتی هر چند پیچیده و چالش برانگیز توجه داشته باشید و لطفاً در امان باشید و در خانه بمانید - و مثبت بمانید.
دوستان و همکاران عزیزم، من بی صبرانه منتظر روزی هستم که بتوانیم یکبار دیگر همدیگر را ببینیم، وقتی می توانیم ورزش و دوستی خویش را جشن بگیریم.»

1399/03/10
23:42:36
5.0 / 5
2073
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد