دفاع شخصی
رئیس فدراسیون كشتی:

تقابل، ترمز توسعه ورزش است

تقابل، ترمز توسعه ورزش است

به گزارش دفاع شخصی زنجان رئیس فدراسیون كشتی اشاره كرد: آنچه كه توسعه ورزش را در وضعیت كنونی به دنبال دارد، تعامل بوده و تقابل نمی تواند به این روند كمك نماید.علیرضا دبیر ظهر امروز (۲۲ آبان ماه) در مجمع سالیانه هیئت کشتی استان که در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان برگزار شد، با اعلان اینکه تقابل توسعه دهنده ورزش نخواهد بود و در وضعیت کنونی باید تلاش نماییم تعامل را اولویت کارهای خود قرار دهیم، اظهار داشت: امروز ورزش ایران خصوصاً کشتی نیاز مبرم به تعامل همه فعالان این عرصه برای رسیدن به جایگاه واقعی خودرا دارد.

وی با اشاره به اینکه کشتی زنجان از صبغه درخشانی برخوردارست و معتقدیم این رشته در زنجان باید بتواند به روزهای اوج خود بازگردد، اضافه کرد: به جهت اینکه بتوان برای کشتی زنجان توسعه متوازنی متصور شد، این توسعه باید در همه بخش ها همچون عرصه داوری، مربیگری، ورزشکاران و... صورت گیرد تا بتوان به مفهوم واقعی کلمه معترف بود که کشتی زنجان امروز حرف های زیادی برای گفتن دارد.

این فعال ورزشی با تاکید بر اینکه اعتلای کشتی ایران باید همه جانبه بوده و نمی توان با تقویت تک بعدی و گلخانه ای به این رشد متوازن دست یافت، اشاره کرد: خوشبختانه نگاه امروز فدراسیون به کشتی زنجان، نگاه مثبتی است؛ چونکه مسئولان هیئت کشتی استان ثابت کردند که در چنین شرایطی حضور در رقابت های معتبری چون لیگ برتر را بعنوان یک وظیفه قلمداد کرده و فارغ از هر نتیجه ای در آن حضور پیدا می کنند.

دبیر با یادآوری اینکه کشتی زنجان به جهت اینکه بتواند داشته های خودرا به منصه ظهور بگذارد باید در رقابت هایی چون لیگ برتر که به مثابه ویترین ورزش حرفه ای است، حضور داشته باشند، افزود: معتقدیم کشتی گیرانه زنجانی فارغ از برخورداری از دانش فنی بالا و تجربه حضور در میادین بزرگ، جزو اخلاق مدارترین کشتی گیران کشور نیز به شمار می روند که این رویکرد باید تداوم یابد.

رئیس فدراسیون کشتی در ادامه با اعلان اینکه اهتمام به کمیت در کشتی موجب خواهد شد تا نفرات شاخص تری به لحاظ فنی در کادر تیم ملی حضور داشته باشند، اشاره کرد: کشتی یکی از معدود رشته های ورزشی است که وارداتی نبوده و مختص ایران است، به همین خاطر باید حمایت های ویژه از ورزش اول کشور به عمل آید تا بتوانیم جایگاه ورزش ایران را با درخشش در این رشته در مجامع بین المللی ارتقا دهیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در ادامه این جلسه با اعلان اینکه کشتی زنجان سرشار از استعدادهای ناب بوده و همین مسئله سبب شده است تا فدراسیون کشتی نگاه جدی و ویژه ای به زنجان داشته باشد، اظهار داشت: تلاش نموده ایم تا به امروز حمایت های خوبی را از رشته های مختلف همچون کشتی که ورزش اول کشور است، به عمل آوریم، هر چند کمبود اعتبارات اجازه نداده است این حمایت ها فراتر از نیاز ورزش استان باشد.

علی خلیلی شرایط کرونائی را برای ورزش استان یک ضایعه جبران ناپذیر خصوصاً برای ورزش قهرمانی دانست و اضافه کرد: با توجه به این که اولویت امروز همه مسئولان و ورزش، حفظ سلامتی آحاد جامعه است، به همین خاطر ورزش استان از همان روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا در زنجان، همراهی لازم را به لحاظ تعطیلی باشگاه های ورزشی با ستاد استانی کرونا به عمل آورده است.

وی از ورزش بعنوان یکی از عوامل تاب آوری مردم در مقابل لطمه های کرونا یاد کرد و افزود: بدون شک در دوران پساکرونا شاهد بروز لطمه های زیادی بواسطه فقر حرکتی و تعطیلی کارهای ورزشی خواهیم بود، به همین خاطر طرحی را به ستاد کرونا پیشنهاد داده ایم تا بتوان نسبت به انجام بعضی از ورزش های همگانی در سایه پروتکل های بهداشتی اقدام و از لطمه های دوران پساکرونا جلوگیری کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اعلان اینکه آینده درخشانی را برای کشتی زنجان متصور هستیم، اشاره کرد: میثم نصیری یکی از کشتی گیران باارزش زنجانی است که تا به امروز با وجود کوشش های زیادی که برای اشتغال این ورزشکار صورت گرفته اما متاسفانه تا به امروز این تلاش ها نتیجه بخش نبوده است که امیدواریم این مشکل ورزشکار بهادار استان در رشته کشتی مرتفع شود.

منبع:

1399/08/24
14:27:39
5.0 / 5
1208
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد