دفاع شخصی
نظرسنجی محبوب ترین آزادكاران جهان

حسن یزدانی به تانك روس رسید

حسن یزدانی به تانك روس رسید

به گزارش دفاع شخصی حسن یزدانی در نظرسنجی اتحادیه جهانی كشتی با پشت سر گذاشتن بوایسار سایتیف دارنده ۹ طلای جهان و المپیك به فینال محبوب ترین آزادكاران جهان رسید.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، اتحادیه جهانی کشتی با قرار دادن نام ۱۶ آزادکار نام آشنای کشتی آزاد جهان از علاقمندان به کشتی در سرتاسر جهان خواست آرای خویش را برای شناخت محبوبترین آزادکار جهان اعلام کنند.

حسن یزدانی با دو طلای جهان و یک طلای المپیک در دور نخست با رای طرفداران کشتی برابر والنتین یوردانوف نابغه سبک وزن کشتی جهان که ۸ طلای جهان و المپیک را در کارنامه خود دارد پیروز شد.

یزدانی سپس مقابل طاها آکگل ترک و دارنده ۲ طلای جهان و یک طلای المپیک پیروز شد و به جمع ۴ نفر برتر این نظرسنجی راه پیدا کرد.

یزدانی در نیمه نهایی هم با رای بیشتر مقابل بوایسار سایتیف نابغه کشتی جهان از روسیه که ۳ طلای المپیک و ۶ طلای جهان را در ویترین افتخارات خود دارد پیروز شد و به فینال رسید.

در سوی دیگر هم عبدالرشید سعدالله یف ملقب به تانک روس که مدال های طلای جهان و المپیک را در کارنامه خود دارد و بخت اصلی کسب طلای المپیک توکیو است، بعد از شکست جان اسمیت و جردن باروز آمریکایی و فرانک چامیزو کشتی گیر کوبایی الاصل ایتالیا به فینال محبوبترین آزادکاران جهان راه پیدا کرد.

عبدالله موحد اسطوره کشتی ایران و دارنده ۵ طلای جهان و یک طلای المپیک دیگر نماینده ایران در میان ۱۶ کشتی گیر محبوب تاریخ جهان بود که در همان دور نخست مقابل گنوپتریاشویلی سنگین وزن گرجستان که ۳ طلای جهان و یک برنز المپیک را در کارنامه خود دارد بازنده شد، هر چند آوازه موحد بیشتر از پتراشویلی بود اما شناخت کمتر نسل جدید از افتخارآفرینی نسل های گذشته در این رای تأثیر زیادی داشت.
1399/08/30
22:21:58
5.0 / 5
1202
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد