دفاع شخصی
ملی پوش سابق:

مجمع جودو خوزستان مهندسی شده بود

مجمع جودو خوزستان مهندسی شده بود

به گزارش دفاع شخصی خوزستان پیشكسوت جودو با اشاره به اینكه از نظر من مجمع انتخاب رئیس هیات جودو خوزستان مهندسی شده بود و حقیقتا زور خوزستانی ها به فدراسیون نرسید، اظهار داشت: شخصا برای پیگیری یك سری تخلفات در مجمع جودو استان خوزستان تا وزارت خانه و بازرسی كل كشور نیز رفتم اما نتیجه ای حاصل نشد و جوابی كه گرفتم این بود كه ˮعدالتی وجود ندارد و به دنبال عدالت نگردˮ.


مختار خورنگ درباره وضعیت جودو خوزستان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: متاسفانه تمرین کردن در وضعیت کرونائی خیلی مشکل است، خصوصاً در رشته جودو که رشته ای پربرخورد است. در هر صورت جودوکاران در فضای باز تمرین های هوازی، بدنسازی و مرور تکنیک های خودرا انجام می دهند اما باتوجه به این که سالن های ورزشی تعطیل هستند، امکان تمرین در آنها میسر نیست، از طرف دیگر تعلیق بودن جودو ایران برای ورزشکاران این رشته سبب ناامیدی شده است که امیدوارم به زودی تعلیق برطرف شود تا جودوکاران مان بتوانند باردیگر در اردوهای تیم ملی حضور پیدا کرده و در مسابقات بین المللی برای استان و کشور کسب افتخار کنند.
می توانستیم بهتر از این باشیم، اگر...
وی درباره وضعیت ملی پوشان خوزستانی جودو و آینده آنها در تیم ملی نیز اشاره کرد: خوزستان یکی از قطب های جودوی کشور است و به نظر من اگر مدیریت هیات جودو استان در چهار سال قبل بهتر کار می کرد، می توانستیم خیلی بهتر از این ها باشیم. از سال ۸۸ تا سال ۹۷ در تمام مسابقات بین المللی که اعزام شدیم، هر ساله برای کشور و استان مدال آوردیم و حتی روی سکوی مسابقات آسیایی ایستادیم که این مدال ها را می توان گفت نتیجه زحمات مربیان سازنده و جودوکاران بوده است.
حضور نیافتنم در مجمع به سبب تخلفات در چینش نفرات بود
این مربی جودو در ادامه نیز درباره حضور نیافتن در مجمع انتخاب رئیس هیات جودو خوزستان در صورتیکه جزو کاندیداها بود، اظهار داشت: در هر صورت انتخابات تمام شده و جا دارد به آقای فضل اله پور که بعنوان رئیس استان انتخاب شدند تبریک بگویم و برای او آرزوی موفقیت دارم. اما در ارتباط با حضور نیافتن در مجمع در صورتیکه یکی از کاندیداها بودم باید بگویم، علتش تخلفاتی در چینش نفرات مجمع خوزستان بود. این مساله موجب ضایع شدن حق عده ای از ورزشکاران هم استانی من شد و نتیجه را از قبل مشخص می کرد. بعنوان مثال نماینده ورزشکاران آقای شجاعی آخرین خوزستانی است که توانست در مسابقات بین المللی به مدال نائل شود که این مدال در مسابقات آسیایی لبنان که بنده بعنوان مربی تیم ملی جوانان حضور داشتم، توسط این قهرمان گرفته شد و پیش از آن هم، وی در مسابقات سهمیه المپیک نوجوانان در کشور ازبکستان توانست مقام دوم را به دست آورد. شجاعی همین طور در هنگ کنگ و ماکائو به مقام پنجم دست یافت و تنها نماینده ایران در المپیک جودو در کشور آرژانتین بود و در آن مسابقات نیز توانست مقام هفتم را به دست آورد و پس از آن دیگر جودوکاری نتوانسته به مقامی بین المللی برای استان خوزستان برسد و طبق بخشنامه برگزاری مجامع نیز ورزشکاری باید در مجمع شرکت نماید که بالاترین مقام قهرمانی استان را داشته باشد که از این حیث، آقای شجاعی بهترین بوده است. همین طور در کنار شجاعی، مولوی از قهرمانان استان خوزستان است که هر دو نفر برای حضور در مجمع خط خوردند.
گفتند ۲ جودوکار خوزستانی بازنشسته و پناهنده هستند
وی اضافه کرد: البته در نامه هایی که از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان برای فدراسیون فرستاده شده، این ۲ نفر معرفی شده‎ اند ولی متاسفانه طبق پاسخی که از فدراسیون دریافت کردیم این بود که ورزشکارانی که از طرف اداره کل ورزش و جوانان خوزستان معرفی شده اند، اشخاصی بازنشسته و پناهنده هستند که این مساله هم در نوع خود جالب است، در صورتیکه آقای شجاعی از ۲ جودوکاری که فدراسیون برای حضور در مجمع خوزستان معرفی نمود، کم سن و سال تر بود و همین طور آقای مولوی هم اکنون در دانشکده افسری استخدامی ارتش کشور حضور دارد و ورزش نیز می کند و اصلا پناهنده کشور دیگر یا بازنشسته نیست. پس این مساله یک صحبت کذب است و ما در این زمینه نیز اعتراضاتی داشتیم و اصلا جوابی دریافت نکردیم.
چرا من را از فهرست حضور در مجمع خوزستان خط زدند؟
خورنگ بیان کرد: در ارتباط با موضوع نماینده مربیان هم باید بگویم طبق بخشنامه ماده ۲ تبصره ۳ امور مجامع، شخص کاندیدا در صورت داشتن صلاحیت می تواند همزمان هم کاندیدا باشد و هم نماینده یکی از گروه های مربیان، ورزشکاران یا داوران که من باتوجه به سوابق و مقام هایی که دارا هستم و تنها مربی خوزستانی تیم ملی کشور بوده و تا پیش از این کسی نتوانسته چنین شرایطی را داشته باشد، نماینده همزمان مربیان نیز هستم اما چرا بنده و ۲ قهرمان دیگر را از فهرست حضور در مجمع انتخابات هیات خط می زنند؟
به من گفتند دنبال عدالت نگرد!
وی عنوان کرد: من شخصا برای پیگیری یکسری تخلفات در مجمع جودو استان خوزستان تا وزارت خانه و بازرسی کل کشور نیز رفتم اما نتیجه ای حاصل نشد و جوابی که گرفتم این بود که "عدالتی وجود ندارد و به دنبال عدالت نگرد". حالا امیدوارم مسئولان استان خوزستان و کشور به این موضوعات ورود کنند تا مشخص شود چرا در صورتیکه اداره کل ورزش و جوانان خوزستان سه بار به فدراسیون جودو و وزارت ورزش و جوانان نامه ارسال می کند و فهرست نفرات مجمع را که با بررسی و تحقیق انجام داده می فرستد اما در مقابل، فدراسیون فهرست دیگری را برای انتخابات ارائه می دهد و با همان فهرست فدراسیون انتخابات هیات خوزستان انجام می گیرد؟ سوال اینجا است که چرا فدراسیون فهرست را عوض می کند و برای استان ما تصمیم گیری کند؟ مگر ما مسئول مجامع، معاونت فنی یا مدیرکل نداریم؟ از نظر من مجمع انتخاب رئیس هیات جودو خوزستان مهندسی شده بود و حقیقتا زور خوزستانی ها به فدراسیون نرسید.
امیدوارم عدالت در جودو خوزستان برقرار شود
مربی سابق تیم ملی جودو در آخر اظهار داشت: امیدوارم عدالت در جودو خوزستان برقرار و از ضایع شدن حق ورزشکاران استان جلوگیری شود تا با انگیزه بیشتر به ورزش ادامه بدهند. بنظر می رسد یکی از علت هایی که جودوکاران و ورزشکاران به کشورهای دیگر مهاجرت داشتند، همین ضایع شدن حق شان بوده و اگر حمایت می شدند، تصمیم دیگری می گرفتند. متاسفانه یک جوان در زمان مواجهه با چنین بی مهری هایی تصمیمات احساسی و نادرستی می گیرد و برای دیده شدن به هر ریسمانی آویزان می شود. در نهایت نیز باید بگویم، جودو خوزستان حرکت خودش را می کند، نه اینکه ما نباشیم جودو حرکت نکند اما با چه سرعتی و در چه مسیری حرکت نماید، مهمست.
منبع:

1399/09/13
12:26:39
5.0 / 5
1006
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد