دفاع شخصی
رضا یزدانی:

ایران مال با حمایت فدراسیون قهرمان شد

ایران مال با حمایت فدراسیون قهرمان شد

به گزارش دفاع شخصی سرمربی تیم کشتی آزاد استقلال با اشاره به اینکه تیم ایران مال با حمایت فدراسیون کشتی قهرمان لیگ شد، اظهار داشت: در راه تیم استقلال سنگ اندازی کردند تا قهرمان نشویم.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، رضا یزدانی با حضور در برنامه ورزش و مردم در پاسخ به این سؤال که آیا از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده یا خیر، اظهار داشت: برای المپیک هدف داشتم. پس از عمل جراحی آشیل در آلمان ریسک بزرگی کردم و به میدان برگشتم.
وی اظهار داشت: سال قبل هم در انتخابی تیم ملی حاضر شدم و به قهرمانی رسیدم اما یکسری اتفاقات افتاد که انصراف دادم. از ناحیه گوش گرفتار عفونت شدم و نتوانستم کشتی بگیرم.
دارنده دو مدال طلای جهان درباره اتفاقات دیدار فینال لیگ و اعتراض تیم استقلال، تصریح کرد: سال جاری با عنایت به انتشار کرونا در مربیگری ورود کردم، البته در این سال ها در سمت های مختلف مثل کشتی گیر، مشاور و مربی در لیگ بودم اما هیچوقت این اتفاقات را که سال جاری رخ داد، ندیدم. روزی که استقلال خواست در کشتی تیمداری کند از من دعوت به همکاری کردند اما قبول نکردم چون می خواستم کشتی بگیرم. پس از لغو مسابقات جهانی قبول کردم با تیم امید استقلال وارد لیگ شویم. یک روز پیش از مسابقات لیگ بود که وارد شدیم و جلسه ای را در سازمان لیگ با نصیرزاده و کاوه برگزار کردیم اما متاسفانه از همان روز اول استرس ها آغاز شد و با اتفاقات عجیب و غریب روبرو شدیم که در این سال ها ندیده بودم.
سرمربی تیم کشتی آزاد استقلال تصریح کرد: بحث رضایتنامه کشتی گیرهای استقلال از روز اول برای ما مشکل ساز شد. از روز اول همه تیم ها راحت با کشتی گیران خود قرارداد بستند اما ما از روز اول به مشکل خوردیم. دو کشتی گیر ما در دور رفت از هیات کشتی مازندران رضایتنامه نداشتند و ما نتوانستیم از آنها استفاده نماییم یا اینکه محمد باقر یخکشی که با استقلال قرارداد داشته بخاطر اینکه سرباز بود به تیم پاس رفت اما وقتی با کنار رفتن پاس خواستیم به استقلال برگردد اما باز هم هیات کشتی استان رضایتنامه نداد.
وی افزود: حتی خود من با دبیر صحبت کردم که این مسائل جمع شود اما به نتیجه نرسیدیم. باقر یخکشی وقتی خواست به استقلال بیاید حتما یکسری افراد با او صحبت کردند تا به استقلال نیاید.
یزدانی درباره بحث های در ارتباط با یونس امامی و امیرمحمد یزدانی که با اتفاقات عجیب استقلال را برای فینال همراهی نکردند، اظهار داشت: امامی در ۷۰ کیلوگرم و امیرمحمد یزدانی در ۶۵ بعنوان دو کشتی گیر اصلی و ملی پوش را وقتی نداشتیم خواستیم که مسابقه فینال عقب بیفتد. امامی در انتخابی تیم ملی در ۷۰ کیلوگرم کشتی گرفت و اول شد. برای ما هم در رفت ۷۰ کیلوگرم کشتی گرفت. او قبل از برگزاری دور برگشت لیگ به اردو آمد و اعلام نمود از ناحیه بینی عمل داشتم و مشکلی هم ندارم، اتفاقا با تیم هم چند روزی تمرین کرد و مشکلی نداشت. به من هم گفت مشکلی برای کشتی گرفتن ندارم اما به او گفتم برو استراحت کن برای فینال آماده شو اما بعد اینکه که پول گرفت و رفت دیگر جواب ما را هم نداد! بعد یک گواهی پزشکی به نشان داد که یک ماه نباید کشتی بگیرد در صورتی که بعد عمل آمد و با ما تمرین کرد.
سرمربی تیم کشتی استقلال اضافه کرد: در قرارداد او هیچ بحثی درباره اینکه در ۷۰ یا ۷۴ کیلوگرم کشتی بگیرد نبود. اگر او کشتی گیر ۷۴ است چرا در انتخابی تیم ملی ۷۰ کیلوگرم کشتی گرفت. همه این ها سنگ اندازی در راه تیم استقلال بود تا به قهرمانی نرسد. جالب اینکه خود پزشک یونس امامی هم گفت وقت عمل را خود امامی تعیین کرد و عمل غیرضروری بود. او انحراف بینی داشت و خودش وقتش را تعیین کرد تا عمل کند. خود من هم هم اکنون بینی ام انحراف دارد و چیزی نیست که عمل آن ضروری و فوری باشد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا کسی با او صحبت کرده که برای استقلال در فینال کشتی نگیرد، اظهار داشت: حتما کسی به او چیزی گفته که برای استقلال کشتی نگیرد. ما دو عضو تیم ملی داشتیم که یکباره با اتفاقات عجیب و غریب از فهرست خارج شدند. ما نفهمیدیم چه شد. کشتی گیر جواب ما را نمی داد و مربی امامی با واسطه با ما حرف میزد!
وی درباره ماجرای امیرمحمد یزدانی هم اظهار داشت: او بازیگوش و شیطون است اما وظیفه شناس است و همیشه از من مشورت می گیرد. قبل انتخابی تیم ملی هم با من تماس گرفت و گفت در خانه تمرین یا تهران بروم بهتر است که گفتم در تهران تمرین کن. او هم تا دور برگشت برای استقلال کشتی گرفت و از او راضی بودیم اما او هم بعد دور برگشت از دسترس ما خارج شد و بدون اینکه به باشگاه بگوید سر از اردوی تیم ملی درآورد. ما که مخالفت نمی کردیم و می خواستیم میدان خارجی ببیند. بعد دور برگشت که ما سرگروه شدیم نمی دانم چه اتفاقاتی افتاد که کشتی گیران ملی پوش ما از تیم رفتند. امیرمحمد یزدانی هم یکباره دیدیم استوری گذاشت که در تمرین تیم ملی است. وقتی پیگیری کردیم گفتند می خواهیم او را اعزام نماییم. بعد از آن ما خواستیم مسابقه فینال به تعویق بیفتد تا مسابقات عادلانه باشد اما فدراسیون قبول نکرد. همه این مسائل اتفاقی نبود.
سرمربی تیم کشتی استقلال تصریح کرد: بعد اینکه اعتراض کردیم گفتند تست کرونایش مثبت شده است. او از بستگان من است حتی وقتی به ساری آمد سریع از او تست گرفته شد که منفی شد و دکتر گفت در این زمان اصلا تستش مثبت نبوده و مدارک هم موجود است. فدراسیون می گوید تستش مثبت شده اما منفی بوده و پزشک هم می گوید حاضر است از صحبت هایش دفاع کند.
بنابراین برای فینال ما امامی یخکشی و یزدانی ۳ کشتی گیر اصلی مان را نداشتیم اما با درخواست ما برای تعویق مسابقه مخالفت شد. ایران مال از کشتی گیران ملی پوش بیشتری تیم بهره می برد اما ما دو عضو تیم ملی داشتیم که آن هم با اتفاقات عجیب از دسترس تیم خارج شدند.
یزدانی در پاسخ به این سؤال که آیا فدراسیون دوست داشت استقلال قهرمان لیگ نشود، اظهار داشت: من چنین احساسی دارم.
وی درباره صحبت های علیرضا دبیر در خصوص پشتیبانی از تیم استقلال و اینکه سالن توفیق را به مجانی در اختیار استقلال گذاشته است، اظهار داشت: دبیر پیشکسوت است و هر حرفی زده برای من قابل احترام است نمی خواهم درباره صحبت های وی حرفی بزنم اما مفهوم مجانی را نمی فهمم. دراینباره قرارداد بسته شده و پول اجاره سالن توفیق هم به حساب فدراسیون واریز شده است که تفاهم نامه آن هم موجود است.
وی در ادامه ضمن اشاره به کشتی های خوب سوادکوهی برای تیم استقلال اظهار داشت: سوادکوهی با این که تازه کرونا گرفته بود توانست نفر اول انتخابی تیم ملی را در وزن ۷۴ کیلوگرم شکست بدهد. دیدم کادر فنی تیم ملی صحبت هایی می کنند که او بدرد ۷۴ نمی خورد به جای اینکه این حرف ها را بزنند او را به مسابقات بفرستند. امیدوارم چون کشتی گیر تیم استقلال است به آینده او لطمه وارد نشود.
یزدانی در پاسخ به این سؤال که چه فرقی برای فدراسیون دارد که کدام تیم قهرمان لیگ کشتی آزاد می شد، اظهار داشت: این تیم(ایران مال) وابسته به فدراسیون است و نفرات فدراسیون کادر فنی این تیم هستند. حالا بحث های دیگر را در جریان نیستم اما این تیم از سوی فدراسیون حمایت شد. اساسنامه را بخاطر این تیم از بامداد تا بعدازظهر تغییر دادند و استفاده از ۲ ملی پوش را به ۳ ملی پوش تغییر دادند تا این تیم راحتتر قهرمان شود.
ما برای تک تک مهره ها برنامه داشتیم و پیشبینی ما در فینال ۵ بر ۵ بود. با عنایت به اتفاقات رخ داده ما طبق اساسنامه در فینال از ۶ کشتی گیر استفاده کردیم که غیر قانونی نبود اما دوستان با داد و فریاد بر سر مربیان استقلال، تیم را مجبور کردند به میدان برود که این مورد زیبنده ورزش پهلوانی ما نیست. یکسری توهین ها به مربیان پیشکسوت ما شد و بچه ها تهدید به دو سال محرومیت شدند که بچه ها مجبور شدند بدون گرم کردن در فینال کشتی بگیرند. باز هم با این تفاسیر ما ۳ برد در فینال داشتیم.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا استقلال سال آینده هم در لیگ حاضر می شود یا خیر، اظهار داشت: دیگر آن رغبتی که ابتدا بود هم اکنون نیست اما امیدوارم در سالهای آینده هم بیایند. امیدوارم فدراسیون و سازمان لیگ حمایت کنند تا تیم های مردمی مثل استقلال و پرسپولیس هم به لیگ کشتی بیایند تا لیگ رونق بگیرد.
یزدانی در انتها تصریح کرد: از کادر درمان تشکر می کنم و از مردم عزیز مان می خواهم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند تا این ویروس منحوس را شکست بدهیم.
منبع:

1399/10/07
19:47:12
5.0 / 5
1305
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد