دفاع شخصی
تكواندوكار تیم فتح:

فتح شایسته صعود بود، در شروع راه هستم

فتح شایسته صعود بود، در شروع راه هستم

به گزارش دفاع شخصی تکواندوکار تیم فتح صدر البرز اظهار داشت: تیم ما شایستگی های لازم برای صعود به مرحله نهایی را داشت که متاسفانه با بدشانسی این مهم را از دست دادیم.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، یکی دیگر از جوانانی که جمعه گذشته و در شروع باردیگر رقابتهای لیگ برتر درخشید، جوانی ۱۶ ساله بود که در وزن اول مبارزات بسیار خوبی را به نمایش گذاشت. البته که یکی از بدشانسی های فتحی ه ا هم به مبارزات این جوان بر می گردد. باربد جباری تکواندوکاری که در کلاس رشید فتاحی الفبای تکواندو را آموخت و خیلی زود در راه پیشرفت قرار گرفت. تکواندوکاری با این سن و سال و بدون سابقه حضور در تیم های ملی رده سنی پایه، چنان جسورانه و فنی مبارزه کرد که چشم کارشناسان را خیره کرد. باربد روز جمعه سه بار در وزن ۵۴- کیلوگرم فتح به میدان رفت و با وجود دو باخت و یک پیروزی بهترین وزن اول دور مقدماتی در گروه یک شد.
وی در مبارزه نخست در حالیکه امتیاز زیادی را در پیکار با شهرستانی از استقلال عقب بود، مبارزه را جبران کرد و با تساوی در امتیاز ۳۳ در امتیاز طلایی با بدشانسی باخت و این همان نتیجه ای بزرگ فتح در پیکار با آبی پوشان بود. وی سپس به لطفی باخت و در ادامه مددی را شکست داد. هر چند تکواندو ایران در اوزان سبک پتانسیل بالایی دارد، ولی جباری این قابلیت را دارد در صورتیکه مورد توجه کادر فنی تیم ملی قرار گیرد، خود با را به تیم ترکیب اصلی تیم ملی برساند.
جباری در این خصوص به خبرنگار مهر اظهار داشت: من کوچک ترین تکواندوکار تیم فتح و حتی رقابتهای لیگ برتر در گروه نخست بودم بنابراین انگیزه زیادی داشتم تا توانایی خودرا به کادر فنی تیم ملی ثابت کنم. ضمن اینکه مربیان تیم ملی نیز در سالن حضور داشتند و همین موضوع انگیزه های من را دو برابر بالا برد.
وی افزود: تیم ملی تکواندو مسابقات قهرمانی آسیا را پیش رو دارد. هدف من رسیدن به ترکیب اصلی تیم ملی است و با این هدف کار خودرا در لیگ شروع کردم و امیدوارم توانسته باشم مورد توجه کادر فنی قرار بگیرم و با ۱۶ سال سن شانس خودرا برای مبارزه در آسیا آزمایش کنم.
جباری در مورد تیم فتح هم اظهار داشت: تیم ما تدارک بسیار خوبی برای این مسابقات دیده بود و تمرینات خیلی منظم و هدفمندی هم داشتیم. در مسابقات هم این را ثابت کردیم که در نخستین حضور توان مبارزه با بزرگان لیگ را داریم، ولی متأسفانه با بدشانسی و به علت تفاضل کمتر نسبت به تیم مس که برابر ما باخته بود، از صعود بازماندیم.
تکواندوکار تیم فتح در آخر اظهار داشت: لیگ برتر در این دوره به علت حضور تکواندوکاران جوان و خوب در تمام تیم ها و پخش شدن ملی پوشان در چند تیم از سطح فنی بالایی برخوردار بود. شرایط کرونا موجب شد تا رقابتها به صورت متمرکز و گروهی برگزار گردد که این مورد کار همه تیم ها را برای صعود دشوار کرده بود. امیدوارم هر چه زودتر از شر این ویروس خلاص شویم تا بتوانیم به روند عادی زندگی برگردیم.


منبع:

1399/10/23
23:21:07
0.0 / 5
1159
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد