دفاع شخصی
گرایی:

مسئولان ورزش فارس به فكر منافع خودشان هستند

مسئولان ورزش فارس به فكر منافع خودشان هستند

به گزارش دفاع شخصی دارنده 2 مدال برنز جهان و طلای بازی های آسیایی با اعلان اینكه قول مسئولان به ورزشكاران پوچ است، اظهار داشت:  شیراز ورزشكاران زیادی دارد، ولی متاسفانه مسئولانی هستند كه این زحمات را  نمی بینند و فقط فكر منافع خودشان هستند.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، محمدعلی گرایی چهره شاخص تیم ملی کشتی فرنگی، درباره پیگیری تمریناتش در ایام تعطیلات اردوی تیم ملی اظهار نمود: شرایط بگونه ای است که نمی گردد من و برادرم رضا هم خیلی با همدیگر تمرین نماییم، بیشتر تمرین انفرادی داریم. رضا آنقدر خوب است که می ترسم، با او تمرین کنم.
وی با اشاره به اینکه آخرین مسابقه رسمی اش در سال 2019، مسابقات جهانی نورسلطان بوده، افزود: پس از رقابت های جهانی قزاقستان، جایی مسابقه ندادم، یعنی از سال 2019 بلاتکلیف بودیم. بعد هم کرونا آمد و در شیراز هم جایی نبود که درست و حسابی تمرین نماییم. یک سالن بدنسازی داریم که دست آقای دهقان بود و کلیدش را به ما دادند و تخصصی آنجا تمرین می نماییم. یک سالن شهرداری هم در اختیار ماست که تمرین کشتی را آنجا انجام می دادم. به هر حال برای همه شرایط همین است و من و برادرم تنها نیستیم که این شرایط را تحمل می نماییم. همه مجبوریم این مسیر را طی نماییم.
دارنده ۲ مدال برنز جهان درباره حضورش در لیگ برتر و اینکه چرا میزان قرارداد فرنگی کاران کمتر از آزادکاران است، اشاره کرد: اگر مرا بخواهند چرا شرکت نکنم؟ این هم بستگی به نظر اسپانسر و تیم دارد که به چه شکل می خواهند سرمایه گزاری نموده و چطور کشتی گیران را جمع کنند. سقف پرداختی در لیگ هم همیشه متفاوت بوده و این اختلاف رقم بین کشتی آزاد و فرنگی وجود داشته است. اسپانسری که در کشتی سرمایه گذاری می نماید نباید تبعیض قائل شود، چه فرقی می کند که در کشتی آزاد قهرمان شویم و یا فرنگی، همه بچه ها کشتی می گیرند.
گرایی با انتقاد از کم توجهی مدیران ورزشی در استان فارس نسبت به قهرمانان ورزشی این استان اشاره کرد: این چیزی است که همیشه بوده و فکر می کنم خواهد بود. شیراز ورزشکاران زیادی دارد، ولی متاسفانه مسئولانی هستند که این زحمات را نمی بینند و فقط فکر منافع خودشان هستند. اداره کل وظیفه اش این است که به ورزشکار برسد اما آنها به فکر منافع خودشان هستند. متاسفانه و یا خوشبختانه دست شان رو شده و حالا آنها گرفتار موضوع خودشان هستند. درباب موضوع استخدامی که قبلا در موردش صحبت شده بود، از اول می دانستیم قول ها همه اش پوچ است ولی دست مان به جایی نمی رسید. تنها جایی که می شد درخواست مان را مطرح نماییم، اداره کل ورزش استان بود که نزد مدیرکل می رفتیم که همیشه ما را سر می گرداند. ما در شیراز یک سالن برای تمرین نداریم. باید از سه روز قبل زنگ بزنیم به این رفیق و آن رفیق، که یک سالن بگیریم بعد هم زیرآب ما را می زنند که سالن را از ما بگیرند.
دارنده مدال طلای بازی های آسیایی در مورد اتفاقاتی که در سال 2018 مجبور به جابه جایی وزن در تیم ملی شد، اظهار داشت: آن سال در بازی های آسیایی در وزن 77 کیلوگرم کشتی گرفتم. سال قبلش در 72 کیلوگرم بودم. کادرفنی تصمیم گرفت در انتخابی 77 کیلوگرم بگیرم و من اصرار داشتم در 72 کیلوگرم بمانم تا مدال جهانی ام را بگیرم. هر چه بود من در 77 کیلوگرم کشتی گرفتم و در جام تختی و بازی های آسیایی هم اول شدم و دو سه روز بعد گفتند باید در 72 کیلوگرم کشتی بگیری، خودم خیلی راغب نبودم اما این صورت گرفت و یک تصمیم اشتباه موجب شد در 72 کیلوگرم کشتی بگیرم و یک مدال راحت در سال 2018 از دستم پرید.
گرایی با اشاره به شکستش به کشتی گیر سوئدی در مسابقات جهانی نورسلطان، اظهار داشت: در مسابقات قزاقستان آمده بودم طلا بگیرم. این آمادگی را در خودم می دیدم که ولاسوف روس، کیم کره ای و باقی حریفانم را راحت ببرم. با تمریناتی که در اردو داشتیم آمادگی خوبی داشتم اما متاسفانه در کشتی با حریف سوئدی برنامه ریزی اشتباهی داشتم. رفتم روی تشک ولی به در بسته خوردم. رفتم سراغ پلن دیگر، امتیاز هم گرفتم اما حریف دستم را خواند. کشتی گیر سوئدی چغر و بد بدن بود. برنامه ام اشتباه بود تایم دوم هم عجله کردم و درنهایت باختم.
محمدعلی گرایی که میهمان برنامه دایره طلایی بود، همین طور در مورد رقابتش با سعید عبدولی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک پیش رو، اشاره کرد: رقابت با سعید عبدولی صددرصد خیلی به من کمک می نماید. وقتی دو سه حریف باشند که با هم در اردو تمرین کنند، یک اصطلاح در میان کشتی گیران هست که بدن به بدن بشوند، حتما نتیجه خوب می گیرند و صددرصد هر کسی اعزام شود یک مدال خوش رنگ می گیرد. رقبای داخلی آنقدر قوی هستند که راحت در المپیک بتوانند مدال بگیرند.
منبع:

1399/04/01
00:31:46
5.0 / 5
1641
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد