دفاع شخصی

ردپای ورزش ووشو در روستاهای كشور

ردپای ورزش ووشو در روستاهای كشور

به گزارش دفاع شخصی خراسان شمالی رئیس فدراسیون ووشو از توسعه ورزش ووشو در سطح روستاهای کشور اطلاع داد.


امیرحسین صدقی در حاشیه افتتاح کمپ بین المللی کوراش در بجنورد و در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اجرای طرح سفیر سلامت به منظور توسعه سلامت در کشور اظهار داشت: در بحث همگانی کردن این رشته ورزشی قدم های جدی برداشته ایم که یکی از آنها آن توسعه این ورزش در سطح روستاها است.
وی اضافه کرد: در جهت همگانی کردن این ورزش و ورود آن به مناطق روستایی، عرضه آموزش های مجانی یکی از اقداماتی است که انجام می دهیم.
صدقی در ارتباط با زیرساخت های لازم این رشته ورزشی در استان ها هم اظهار نمود: حدودا بیشتر استان ها دارای خانه ووشو هستند اما بعضی از استان ها هم از لحاظ داشتن این امکان ضعیف هستند که یکی از آنها تهران است.
وی در ارتباط با ورزش کوراش و اردوی تیم ملی کوراش که در بجنورد در حال برگزاری است، بیان نمود: کوراش تبدیل به یک رشته ورزشی پرقدرت به خصوص در آسیا تبدیل گشته است.
رئیس فدراسیون ووشو اضافه کرد: افزوده شدن ورزشکاران از مناطق مختلف به اردوی این تیم ملی نشان از آن دارد که کوراش در کشور در حال تقویت شدن است و رشد پیدا می کند که راه اندازی کمپ بین المللی کوراش رویداد بزرگی برای این رشته ورزشی است.
وی در ارتباط با رویدادهای پیش روی رشته کوراش هم اظهارکرد: نخستین رویدادی که برای کوراش پیش رو داریم، مسابقات داخل سالن است که پس از آن رقابت های کشورهای اسلامی و قهرمانی آسیا را در سال آینده خواهیم داشت.
به گفته صدقی خاطرنشان کرد: پس از این رقایت ها باید ورزشکاران رشته کوراش برای بازی های آسیایی سال ۲۰۲۲ چین خویش را آماده کنند.1399/10/25
13:19:34
0.0 / 5
1355
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد