دفاع شخصی
سردرگمی رئیس فدراسیون زورخانه ای از همكاری با فدراسیونهای جهانی

صالحی امیری: مدرن كردن زورخانه مثل مخلوط كردن دیزی و پیتزا است!

صالحی امیری: مدرن كردن زورخانه مثل مخلوط كردن دیزی و پیتزا است!

رئیس كمیته ملی المپیك در ادامه بازدید از فدراسیون های ورزشی در فدراسیون ورزش های زورخانه ای حاضر شد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک از فدراسیون ورزش های زورخانه ای بازدید کرد و با مسؤلان و اعضای هیات رییسه فدراسیون دیدار داشت. مجتبی جوهری رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای در این دیدار با عرضه گزارشی از فعالیتهای این فدراسیون اظهار داشت: ۹۳۰ زورخانه در کشور داریم که تعداد ۷۰۰ زورخانه ثبت فدراسیون شده و فعال می باشند. توانسته ایم با تغییر قوانین این رشته را جذاب و عادلانه نماییم.

رییس فدراسیون ورزش های زورخانه ای اضافه کرد: علیرغم پویایی حاکم بر این رشته در جهان، اما ما دو فدراسیون جهانی داریم و شما به صورت کامل و دقیق در جریان فعالیتهای این فدراسیون ها هستید. خواهش من این است ما تعیین تکلیف شویم و بگویید با کدام یک از این ها باید کار نماییم.

به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، با عنایت به حضور خبرنگاران در این نشست، صالحی امیری خواهان قطع سخنان جوهری شد تا در فرصت مناسب درباره این مورد صحبت شود.
صالحی امیری: مدرن کردن زورخانه مثل مخلوط دیزی و پیتزا است/ به احترام مهرعلیزاده چیزی نگفتم
رییس کمیته ملی المپیک با انتقاد از پی گیری جهانی شدن رشته ورزش های زورخانه ای توسط فدراسیون تحت نظر محسن مهرعلیزاده اظهار داشت: این کار ریشه در آیین، سنت و فرهنگ هزاران ساله این سرزمین دارد و اصلا قابل تطبیق با فرهنگ کشورهای دیگر نیست.
به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک بعد از شنیدن صحبت ها و گلایه های اعضای هیات رییسه فدراسیون زورخانه ای اظهار داشت: انصافا خیلی استفاده کردم. مشکلات ورزش مثل دیگر بخش ها خیلی پیچیده نیست. این فدراسیون بدلیل ماهیت فرهنگی اش جایگاه ویژه ای دارد.
وی اضافه کرد: در مورد ورزش قهرمانی همه بلد هستند چکار کنند و خیلی احتیاج به ما نیست اما بحث فرهنگی در ورزش اهمیت زیادی برای ما دارد. عبور از سکه و سکو به سمت سکوی پهلوانی اهمیت زیادی دارد. مأموریت اصلی این فدراسیون هم همین است.
رییس کمیته المپیک تصریح کرد: روزگاری بزرگترین سرمایه اجتماعی سرزمین ما پهلوانان بودند که امروز متاسفانه خدشه دار شده است. منهای اینکه این رشته فدراسیون داشته باشد یا نه، جوهره آن معرفت است.
رییس کمیته ملی المپیک با انتقاد از سیاست پی گیری جهانی شدن این رشته توسط فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای با مدیریت محسن مهرعلیزاده، اظهار داشت: از روز اول هم گفتم امکان جهانی شدن این رشته نیست. مگر ما می توانیم ورزش های باستانی چینی را با قانون خودمان اجرا نماییم و کاراته، ووشو و جودو و.. دیکته می شود. به حرمت مهرعلیزاده سکوت کردم و اگر او نبود نظر کارشناسی ام این است که معتقدم این فدراسیون نمی تواند موفق شود. ساختار این ورزش بر مبنای معرفت و هویت ایرانی و پاک شدن از تمامی پیرایه ها است. نمی گردد به بلاروس و بلغاری و آفریقایی ها ریتم و فرهنگ این رشته را درست انتقال دهیم.
رییس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: اصرار اینکه ورزش زورخانه ای را مدرن نماییم امکانپذیر نیست. مگر می شود دیزی را با پیتزا مخلوط کنیم؟ چیزی می شود که اصلا قابل استفاده نیست. اصرار ما برای تغییر شکل و ماهیت این رشته غلط است و باید در ساختار سنتی آن بماند. مگر چینی ها و ژاپنی ها که نزدیک هزار سبک دارند قوانینش را تغییر داده اند؟ اگر کسی ورزش ما را خواست باید با همین شیوه بخواهد نه اینکه آنرا تغییر دهیم. به جای اینکه جهانی شویم باید دغدغه ملی داشته باشیم.
وی اضافه کرد: نه انطباق فرهنگی با دیگر کشورها داریم و نه می توانیم هویتمان را تغییر بدهیم. آن وقت این رشته دیگر ایرانی نیست. اصرارم بر این است آقای جوهری برنامه ۱۰ ساله ای را در هیات رییسه تصویب کند. کار اول اینکه وضعیت موجود ساماندهی و مدیریت شود. بحث دوم ارتقای نیروها است و نسل جدید وارد شوند. بحث سوم اینکه از راه تولید کلیپ و فیلم و پخش در سیما ذائقه جوانان را با این رشته همراه نماییم.
منبع:

1399/04/02
23:50:51
5.0 / 5
2098
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد