دفاع شخصی
گزارش خبری - تحلیلی مهر؛

كاراته در آرامش به دنبال اهداف بزرگ

كاراته در آرامش به دنبال اهداف بزرگ

دفاع شخصی: كاراته پس از مدتها فعالیت در آرامش و كسب نتایج مطلوب در میادین بین المللی در آستانه یك تصمیم اشتباه قرار دارد.به گزارش دفاع شخصی به نقل از مهر، هفته گذشته برگزاری یک دیدار و جلسه در محل فدراسیون کاراته زمزمه های بروز برخی تغییرات در این رشته المپیکی را به دنبال داشت. تغییراتی که می تواند آرامش حاکم بر این رشته المپیکی را تحت شعاع قرار دهد.
خبرگزاری مهر مدتی پیش در مطلبی به شرایط یکسال اخیر کاراته ایران و سرمایه گذاری در جذب مدیران جوان اشاره نمود و اینکه نبود حاشیه و فعالیت در فضایی آرام برای موفقیت در المپیک ۲۰۲۰ توکیو در ماه های پیش رو برای کاراته یک اصل است.
اما نکته ای که بیش از هر چیزی جلب توجه می کند و تقریباً تمامی کارشناسان به آن اذعان دارند، ورود برخی افراد مساوی است با آغاز تغییرات و البته حاشیه هایی مخرب که سالهاست کاراته زخم آنرا بر پیکره خود دارد و متأسفانه اجازه نمی دهند التیام پیدا کند.
سوال اصلی ذهن اهالی این رشته را مشغول کرده اینجاست که چه اتفاقی افتاده پس از گذشت ۱۵ ماه، دستگاه هایی که دلیل برچیده شدن جریان حاشیه و تغییرات از کاراته شدند، حالا به دنبال بازگشت آن هستند؟ و اصولاً آنها که در یکسال گذشته مدیریت فدراسیون، تیم ملی، کمیته داوران و.. را به هر نحو ممکن مورد لطف خود قرار دادند، آیا رویی برای بازگشت و همکاری دارند؟ آیا باید بازهم شاهد حضور باردیگر جریانی باشیم که در ریزترین مسائل کاراته از انتخابات استانها گرفته تا اردوها و انتخابی های تیم ملی با دخالت های بی مورد حاشیه سازی داشته و خودرا تأثیرگذار می نامیدند.
بررسی دقیق حاشیه ها و تغییرات پرتعداد ۱۵ سال اخیر در فدراسیون کاراته، گریزی کوتاه به اتفاقات تیم های ملی در برهه های زمانی مختلف، انتخابی های تیم ملی بانوان و.... به اثبات وجود رد پای پررنگ برخی آقایان در بروز این حاشیه ها منتج خواهد شد و باید به صراحت عنوان نماییم کاراته در طول سالهای گذشته به اندازه کافی حاشیه داشته و تغییر مدیریت متوالی و زودهنگام ناشی از همین حاشیه، وجه این رشته را هم در داخل و هم در بعد بین الملل تحت شعاع قرارداده و به واقع کاراته دیگر توان تحمل حاشیه های جدید را ندارد.
اینکه در زمان نبود آقایان کاراته در آرامش فعالیت موفقی چه در داخل و چه در بعد بین الملل داشت و بدون کوچک ترین مشکلی امور داخلی و خارجی خودرا انجام داده و کسب عناوین معتبر در مسابقات سطح بالا و رسیدن به چهار سهمیه قطعی حضور در المپیک ثمره همین نبود آقایان و دوری از حاشیه است.
کاراته ایران چشم انداز روشنی برای آینده خود طراحی نموده که بدون شک آرامش رکن اساسی و مهم رسیدن به اهداف فوق است، حالا فدراسیون کاراته به جوانی از دل کاراته به نام وحید مؤمنی اعتماد کرده و او نیز تا اینجای کار پاسخ این اعتماد را داده و روند حضور مدیران فنی و جوان که سابقه درخشانی در کاراته این مرز و بوم دارند ادامه خواهد داشت و البته تیر آنها که ساز بازگشت کوک می کنند و با از دست دادن جایگاه و منافع خود به دنبال ورود باردیگر به کاراته هستند، نیز به سنگ خواهد خورد.


منبع:

1399/04/03
15:36:23
5.0 / 5
2346
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد