دفاع شخصی
احدی:

بوكس ایران به مربیان خوب نیاز دارد

بوكس ایران به مربیان خوب نیاز دارد

دفاع شخصی: سرمربی سابق تیم ملی بوکس ایران معتقد می باشد که این رشته برای پیشرفت، به مربیان خوبی خارجی یا داخلی نیاز دارد.


اکبر احدی در گفت و گو با ایسنا، درباره برگزاری رقابت های لیگ برتر بوکس ایران به صورت متمرکز، توضیح داد: حقیقت این است که برگزاری مسابقات لیگ چه به صورت متمرکز و چه به صورت رفت و برگشت، کمک زیادی به بوکس خواهدنمود. هم اینکه بوکسورها در کوران مسابقات هستند، هم اینکه نفرات جدید می آیند تا خودرا اثبات کنند و این مسئله موجب احساس خطر و نهایتا ایجاد انگیزه در ملی پوشان می شود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا فعالیت یکی دو بوکسور خارجی در لیگ ایران می تواند این رشته را به سمت پیشرفت حرکت دهد؟ توضیح داد: باید بدانیم و قبول نماییم که بوکس ما با یک یا دو بوکسور خارجی تاثیر آنچنانی نخواهد دید. اگر دنبال تاثیرگذاری روی بوکس ایران هستیم و می خواهیم پیشرفت نماییم، باید کار ریشه ای صورت گیرد.
سرمربی سابق تیم ملی بوکس، درباره منظور خود از کارهای ریشه ای و پایه ای توضیح داد: ما برای کسب موفقیت ابتدا باید تیم های پایه خودرا قوی نماییم. اینکه بگوییم یک تیم باشد و برای ۱۰ تا ۱۲ بوکسور اردو بگذاریم کافی نیست. هر وقت بتوانیم بهترین گزینه های سرمربیگری را برای رده های پایه انتخاب و به کار گیریم، بوکس ایران پیشرفت خواهدنمود. در غیر اینصورت دو سه مبارزه بوکسور خارجی در لیگ نمی تواند کمک کننده باشد.
او با اعلان اینکه استفاده از گزینه ها خوب مربیگری نیاز اصلی بوکس است، اظهار نمود: متاسفانه نبود علم و دانش مربیگری سطح بالا در رده های پایه، به بوکس ایران لطمه می زند. بهتر است برای پیشرفت کردن با برنامه ریزی بهتر و گزینه ها خوب تر کار را ادامه دهیم. بوکس ایران بجای بوکسور خارجی در لیگ، به مربی خوب در رده پایه نیاز دارد.
احدی در پاسخ به این پرسش که شرایط کلی بوکس ایران در ماه های اخیر را چگونه ارزیابی می نماید، اشاره کرد: بنده مدتی است در بوکس نیستم و نمی توانم دقیق شرایط را ارزیابی کنم، اما همین که اردوها برگزار می گردد و ملی پوشان در کوران تمرینات و اردوها هستند به نظرم یک گام رو به جلو است. به هر حال هنوز بسیاری از کشورها نتوانسته اند تمرینات خودرا شروع کنند و این شرایط می تواند یک برگ برنده برای ایران باشد.
او اظهار داشت: ما مسابقات انتخابی المپیک جهانی را پیش رو داریم و هنوز بسیاری از کشورها تمریناتشان را شروع نکرده اند، همین که اردوهای تیم ملی ایران برگزار می گردد یعنی یک گام جلوتر هستیم.
احدی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد برای این فصل از مسابقات لیگ هدایت تیمی را برعهده بگیرد؟ اظهار نمود: من هیچوقت اطراف لیگ نمی روم. قبلا هم که لیگ بود چه در زمان بوکسور بودنم و چه در زمان مربیگری، علاقه زیادی به لیگ نداشته و ندارم.
منبع:

1399/11/21
22:44:57
0.0 / 5
1023
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد