دفاع شخصی

محكومیت سفر سعید ملایی به سرزمین های اشغالی

محكومیت سفر سعید ملایی به سرزمین های اشغالی

رئیس فدراسیون جودو سفر سعید ملایی ملی پوش سابق جودوی ایران به سرزمین های اشعالی برای حضور در رقابت های گرند اسلم را شدیدا محکوم نمود.به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا و به نقل از فدراسیون جودو، آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون در حاشیه مجمع انتخاباتی هیئت جودو استان همدان حرکت قهرمان پوشالی جودو ایران را که برای حضور در مسابقه به اسرائیل رفته است محکوم نمود و اظهار داشت: من بعنوان خدمتگذار جامعه جودو کشور از خانواده شهدا، ایثارگران، مردم شریف ایران عذر خواهی می کنم و می گویم که ما شرمنده ایم که یک ورزشکار بی عقل و قهرمان پوشالی ما که فقط منافع شخصی خویش را می بیند به تل آویو رفته و به آن افتخار می کند.

وی خطاب به سعید ملایی اظهار داشت: این افتخار نیست بلکه یک لکه ننگ است بر پیشانی شما و تا ابد همراهتان می ماند، چون به آرمان های نظام پشت کرده اید، شمایی که به سرزمین مادری خود پشت کرده اید و افتخار می کنید؛ همه قهرمانی، مدال نیست، راز ماندگاری فقط کسب مدال نیست، چرا از نام تختی و پوریای ولی همیشه به نیکی یاد می شود؟ آیا کسی نیست که مدال هایش بیشتر از تختی باشد؟ آیا ما قهرمان تر از پوریای ولی نداشته ایم؟ اما متاسفانه این ورزشکار به همراه مربی بی ارزش خود به آرمان های نظام و اهداف کشور و ۴۲ سال زحمت صادقانه نظام مقدس جمهوری اسلامی پشت کرده اند، من این حرکت او را محکوم می کنم.

وی افزود: تمام مجامع بین المللی که شرکت کردیم می خواهند ورزش ایران سیاسی نشود اما خودشان دارند ورزش را سیاسی می کنند، شبکه های معاند دارند این مورد را پوشش می دهند، من تاسف می خورم که چرا در ایران کسی این مورد را محکوم نکرد.

میراسماعیلی تصریح کرد: ما باید با صراحت از خون شهدا دفاع نماییم خیلی ها هستند که در ورزش کشور با سیلی صورت خویش را سرخ نگه داشته اند، امکان دارد به خیلی ها بی مهری شده باشد، پیشنهادات زیادی به من و امثال من شده است، اما دلیل بر این نیست که پا روی همه چیز بگذاریم، سرزمین مادری ما که بعنوان ناموس ماست به چه قیمتی به آن پشت کنیم؟ به قیمت یک مشت دلار یا یک مدال؟ به قیمت دیده شدن؟ به قیمت مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران؟

رئیس فدراسیون جودو اظهار داشت: این ننگ بزرگی برای ورزشکار پوشالی ما است که زیر پرچم مغولستان کاری کرد که ۹۰ هزار جودوکار ایرانی تعلیق شوند، خیلی از نوجوانان و جوانانی که می توانستند در این یک سال در مجامع بین المللی افتخارآفرینی کنند، از اعزام محروم شدند، تلاش کردند جودوی ایران را سیاسی کنند و تلاش کردند جودو ایران را سرخورده کنند، این لکه ننگ تا ابد با آنها می ماند، ما در دادگاه حکمیت ورزش با شهامت از جودو ایران دفاع کردیم، معتقدیم و ایمان داریم که آرمان های نظام باید سرلوحه کار ما قرار بگیرد، هر اتفاقی می خواهد بیفتد، سال ها برای دفاع از کشور، خون ها ریخته شده، خانواده های زیادی جوان های خویش را فدا کرده اند، من افسوس می خورم که کسی به خاطر منافع شخصی از وطن خود بگذرد. این افسوس است برای همه ما امیدوارم صحبت های من تلنگری برای نوجوانان و جوانان باشد و این آیینه عبرت را جلوی خود قرار دهند.

منبع:

1399/11/30
12:00:38
0.0 / 5
1077
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد