دفاع شخصی
سرپرست فدراسیون ورزش های زورخانه ای:

خلاقیت نیاز امروز ورزش باستانی است

خلاقیت نیاز امروز ورزش باستانی است

زنجان سرپرست فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی اظهار داشت: خلاقیت و نوآوری یکی از نیازهای امروز ورزش باستانی برای توسعه است.مهرعلی باران چشمه روز گذشته (۴ اسفندماه) در حاشیه مجمع انتخابات هیئت ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی استان زنجان در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه ورزش باستانی یکی از رشته هایی است که به نام ایران ثبت شده است، اضافه کرد: همین مبحث سبب شده تا مردم عمیقاً به این رشته وابسته باشند.

وی با یادآوری اینکه این رشته از قدمت زیادی برخوردار است، خاطرنشان کرد: ازاین رو امروز ما وارثان رشته ای هستیم که به شکل امروزی در آن فعالیت صورت می گیرد.

این مسئول افزود: مردم علاقمند به رشته ای که از برخی مهارت ها که در جنگاوری ها و مبارزات از آن استفاده می شود، هستند و با عنایت به این که این رشته، ریشه در اعتقادات ملت ایران دارد، به همین خاطر تعصب خاصی نسبت به آن دارند.

باران چشمه با اشاره به اینکه وقتی در برنامه ای چون عصر جدید، یکی از پنج اجرای راه یافته به فینال این مسابقات در ارتباط با رشته باستانی است، از آن حکایت می کند که خلاقیت و نوآوری در آن ورود پیدا کرده است، اظهار نمود: همین مبحث سبب علاقه مندی مردم به این اجرا شده است.

سرپرست فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی تصریح کرد: معتقدیم ضمن حفظ روش های اصلی، به جهت اینکه بتوانیم مخاطبان زیادی را جذب نماییم، باید تغییراتی را در نوع تکنیک و اجرا ایجاد نماییم تا بر جذابیت آن بیافزاییم.

این فعال ورزشی تصریح کرد: امروز برای توسعه این رشته در کشور و هم صدور آن در آن سوی مرزها باید بعضی از خلاقیت ها و نوآوری ها را ایجاد نماییم که خوشبختانه گام های خوبی در این راستا برداشته شده است.
1399/12/05
14:10:15
0.0 / 5
848
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد