دفاع شخصی

چوپانی شغل دارنده نشان طلای كشتی فرنگی آسیا و برنز جهان

چوپانی شغل دارنده نشان طلای كشتی فرنگی آسیا و برنز جهان

دفاع شخصی: لرستان دارنده نشان طلا و برنز کشتی فرنگی نوجوانان در رقابت های آسیا و جهان می گوید: پدرش جانباز بوده و فوت کرده و مجبور است که چوپانی کند.


محمد محرابی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: متاسفانه بعد از رقابت های کشتی قهرمانی نوجوانان جهان و بازگشت به زادگاهم پلدختر برخی بی مهری ها از جانب مسؤلان ورزشی شهر و استانم باعث شد تا به کوچ الزامی تن دهم و برای دست یابی به اهداف ورزشی ام راهی استان البرز شوم.
وی افزود: در آخرین رویداد ورزشی قبل از شیوع کرونا توانستم در رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی امید بعنوان نخست دست یابم اما با بدشانسی تمام و باخت در پیکارهای انتخابی درون اردویی نتوانستم راهی مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال شوم. هرچند که می دانم با این شرایط اگر امروز مدال امیدهای جهان را هم داشتم نمی توانست ذره ای به رفع مشکلات و گرفتاری هایم کمک نماید.
محرابی ضمن اشاره به وقوع سیل فروردین ۹۸ در پلدختر تصریح کرد: پدرم از جانبازان جنگ تحمیلی بود و سال ها قبل فوت شد و تنها دارایی ما یک خانه در پلدختر هم در سیل به صورت صد درصد تخریب و توفیق الزامی شامل حالم شد و بار دیگر راهی شهرم شدم تا بتوانم در عملیات ساخت و ساز کمک حال خانواده باشم و حداقل پول کمتری را به کارگر بدهیم.
قهرمان جام یادگار امام اضافه کرد: یک سالی می شود که از سر اجبار و تأمین بخشی از نیازهای زندگی در کنار تحصیل در دانشگاه مجبورم از گوسفندان مواظبت کنم و به چوپانی مشغولم.
وی اظهار داشت: گوسفندان یکی از بستگانمان است و تنها در ازای چوپانی مبلغی را ماهیانه دریافت می کنم.
محرابی که بغض اجازه نمی داد راحت صحبت کند، افزود: پلدختر شهر کوچکی است و کار هم به سختی پیدا می شود و اگر شغلی باشد اولویت با منِ ورزشکار نیست. هر روزی که به چوپانی مشغول هستم احساس می کنم از اهداف ورزشی ام دور و دورتر می شوم اما چاره دیگری ندارم.
وی با اشاره به اینکه شاید نمی گردد به تنهایی و دست خالی به جنگ روزگار و سرنوشت رفت، اظهار داشت: امیدوارم بتوانم روزی به خوش رنگ ترین مدال های جهانی و المپیک دست یابم و این روزهای سخت و تلخ را به فراموشی بسپارم.
منبع:

1399/12/10
14:48:24
0.0 / 5
787
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد