دفاع شخصی

ناكامی عنوان داران كشتی فرنگی جهان در كسب سهمیه المپیك

ناكامی عنوان داران كشتی فرنگی جهان در كسب سهمیه المپیك

به گزارش دفاع شخصی با مشخص شدن نفرات راه یافته به فینال رقابت های کشتی فرنگی گزینشی المپیک در قاره اروپا، ۱۲ فرنگی کار دیگر صاحب سهمیه المپیک شدند.


به گزارش دفاع شخصی به نقل از ایسنا، اسامی نفرات راه یافته به دیدار فینال رقابت های کشتی فرنگی گزینشی المپیک در قاره اروپا به میزبانی بوداپست مجارستان مشخص شد.
این رقابت ها در ۶ وزن المپیکی ۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم برگزار شد و نفرات راه یافته به فینال موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شدند.
کشتی گیرانی که در این رقابت ها هم به سهمیه المپیک نرسیدند، می توانند در آخرین مهلت برای کسب سهمیه المپیک، اردیبهشت در رقابت های جهانی گزینشی المپیک به میزبانی بلغارستان به میدان بروند.
پیش از این نفرات اول، دوم، سوم مشترک و پنجم مشترک رقابت های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ و نفرات فینالیست قهرمانی قاره آمریکا موفق به کسب سهمیه المپیک شده اند. رقابت های گزینشی قاره های آسیا و آفریقا هم در آینده نزدیک برگزار می شود. بعد از آن رقابت های جهانی گزینشی المپیک بعنوان آخرین مهلت کسب سهمیه، اردیبهشت ماه در بلغارستان برگزار می گردد.
اما در این مسابقات برخی از چهره های شاخص و عنوان دار کشتی جهان و المپیک با شکست مقابل رقبا از رسیدن به فینال و کسب سهمیه المپیک بازماندند.
در وزن ۶۰ کیلوگرم، استیگ آندره برگ نروژی و دارنده مدال های برنز جهان و المپیک در همان دور نخست مقابل اریک توربا از مجارستان ۳ بر یک شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت. مراد ممدوف دارنده مدال های نقره زیر ۲۳ سال جهان و طلای جوانان جهان هم از رسیدن به سهمیه المپیک در این وزن بازماند.
در وزن ۶۷ کیلوگرم، اسلاویک گالستیان ارمنستانی و دارنده مدال برنز جهان در نیمه نهایی مقابل راماز زویدزه گرج ۱۰ بر یک شکست خورد و از رسیدن به فینال و سهمیه المپیک بازماند. آتاکان یوکسل دارنده مدال برنز جهان از ترکیه، الکساندر لیوونچیک از بلاروس و دارنده مدال نقره امیدهای جهان و میهای میهوت نفر سوم امیدهای جهان از رومانی هم در دور نخست برابر رقبایشان شکست خوردند و به سهمیه المپیک نرسیدند.
در وزن ۷۷ کیلوگرم، فاتح چنگیز دارنده مدال های برنز بزرگسالان و طلای امیدهای جهان از ترکیه در دور نخست مقابل ناتساکانیان بلغار ۴ بر ۴ شکست خورد و حذف شد.
پاسکال ایسل آلمانی و دارنده مدال برنز جهان از آلمان هم در دور نخست مقابل الکساندر چهرکین روس ۵ بر ۲ شکست خورد و به سهمیه المپیک نرسید. بولکوادزه گرج قهرمان امیدهای جهان هم با شکست ۲ بر یک مقابل چهرکین در یک هشتم نهایی در رسیدن به سهمیه المپیک ناکام بود.
در وزن ۸۷ کیلوگرم، میلاد علیرزایف روس که در واپسین لحظات جانشین داویت چاکوتادزه قهرمان المپیک ۲۰۱۶ شده بود در نیمه نهایی مقابل لاشا گوبادزه گرج دارنده مدال طلای جهان ۲۰۱۹ با نتیجه ۹ بر ۵ شکست خورد تا روسیه به سهمیه های کامل المپیک در کشتی فرنگی نرسد.
اما دیگر نتیجه جالب این رقابت ها در وزن ۸۷ کیلوگرم، شکست یک بر یک متهان باشار ترک و دارنده مدال های طلای جهان ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در مبارزه نخست مقابل لاشاگوبادزه گرجستانی بود.
در وزن ۹۷ کیلوگرم، ملونین نومونوی دارنده مدال های طلا و نقره جهان از فرانسه در دور نخست مقابل حریف نه چندان مطرح خود از سوئد شکست خورد و حذف شد. در این وزن میلوف بلغار و دارنده مدال نقره جهان به همراه ساولاینن قهرمان امیدهای جهان ۲۰۱۹ از فنلاند با رسیدن به فینال موفق به کسب سهمیه المپیک شدند.
در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، سرگئی سمنوف دارنده مدال های طلای جهان و برنز المپیک از روسیه و و نیستائوتاس از لیتوانی با رسیدن به فینال صاحب سهمیه المپیک شدند.
*اسامی فینالیست های رقابت های کشتی فرنگی گزینشی المپیک در قاره اروپا به شرح زیر است:
وزن ۶۰ کیلوگرم: کرم کمال(ترکیه) - اتین کینسینجر(آلمان)
وزن ۶۷ کیلوگرم: بالینت کورپاسی(مجارستان) - راماز زویدزه(گرجستان)
وزن ۷۷ کیلوگرم: بوزو استارسویچ(کرواسی) - الکساندر چهرکین(روسیه)
وزن ۸۷ کیلوگرم: لاشا گوبادزه(گرجستان) - اسلام عباس اف(آذربایجان)
وزن ۹۷ کیلوگرم: آروی ساولاینن(فنلاند) - کایریل میلوف(بلغارستان)
وزن ۱۳۰ کیلوگرم: مانتاس نیستائوتاس(لیتوانی) - سرگئی سمنوف(روسیه)1400/01/03
13:20:57
5.0 / 5
1017
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد