دفاع شخصی
استكی:

مثل بعضی كشورها زیر میزی می دادیم طلا هم می گرفتیم

مثل بعضی كشورها زیر میزی می دادیم طلا هم می گرفتیم

به گزارش دفاع شخصی سرمربی تیم ملی بوکس ایران اظهار داشت: ما هیچ ادعایی نداریم و تنها کار خودمان را کردیم، اما خدا حواسش به ما بود و مزد کوشش های خودرا گرفتیم.


علیرضا استکی در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی بوکس ایران در رقابت های قهرمانی آسیا و انتقادهایی که به سبب نبود برخی تیم های آسیای شرقی صورت می گیرد، توضیح داد: خیلی نمی خواهم وارد این صحبت ها شوم، اما واقعا بجز تیم چین که در مبارزه با آنها هم می بریم و هم می بازیم، برابر کره ها و ژاپن در اردن به برد رسیدیم و امیدوارم الان عزیزان ببینند که بوکسورهای ما چه کسانی را شکست دادند و برابر چه نفراتی شکست خوردند.
او اضافه کرد: قرعه های ما شاید اگر یکی بالا پایین می شد، راحت هشت مدال می گرفتیم، اما خیلی سخت چهار مدال گرفتیم و با بردن قزاق و هند موفق به کسب این مدال ها شدیم. اگر شب اول روزبهانی به کویت خورد، در شب دوم به بدترین قرعه خورد. مسلم شب اول به هندی خورد که بوکسور قدرتمندی است و برابر او فوق العاده کار کرد، حریف وی در دور دوم نتوانست کاری از پیش ببرد چون جانی نداشت. اشکان را به قزاق سه بر دو بازاندند و حریف او هم شب دوم نتوانست بازی کند. در ۷۵ کیلوگرم موسوی تاجیک را برد و به قزاق خورد. در ۸۱ به هند، قزاق، قرقیز و ازبک خوردیم که سخت ترین قرعه ممکن بود. سنگین وزن ما هم که به نظرم حریفش در دور اول ترسید با او مبارزه کند چون سطح بوکسورهای ما را دیده بود و مبارزه در این وزن شرایط متفاوتی دارد چونکه ضربات سنگین تر هستند.
سرمربی تیم ملی بوکس ادامه دارد: امیری برای نخستین بار در یک میدان بین المللی حضور یافت و جلوی دارنده مدال نقره سنگین وزن جهان سه راند جنگ کرد. دانیال شه بخش که به فینال رسید قزاق و هند را برد که به فینال رسید. بحث من این نیست و دنبال این نیستیم که بگوییم ما قوی هستیم، ولی جواب تلاش خودرا گرفتیم و در حد توانمان مدال کسب کردیم. شاید اگر مثل تیم های دیگر لابی می کردیم و زیر میزی می دادیم طلا هم می گرفتیم. با زور بازو این مدال ها را گرفتیم که تقدیم به جامعه بوکس است و در باد آنها نمی خوابیم.
او اظهار داشت: متاسفانه یکسری افراد این حرف ها را می زنند که برای ما سنگین است چون ما ادعایی نداریم و فقط می گوییم باید این جوانان حمایت شوند. این کادرفنی هم خواهد رفت، اما مهم این است چیزی که از خود بر جای می گذاریم میراث خوبی از نظر سطح فنی، بدنی و اخلاقی باشد. همه می توانند فیلم بوکس این نفرات در دو سال پیش را ببینند.
استکی درباره درخشش میثم قشلاقی اظهار مرد: او تا به الان قهرمان ایران نشده و بیشترین مدالش سوم ایران است، اما در آسیا درخشید. همه اینها لطف خدا بود که شامل حال ما شد. نتیجه زحمات فدراسیون بود کوشش کرد و اردوها را در حد توان فراهم ساخت. این نتیجه نباید با این حرف ها تلخ شود چون همه دنیا می بینند. بهترین اتفاق این است که همه بجای حمله، آرزوی موفقیت نماییم چون هرچقدر بوکس پیشرفت کند هم برای بوکسورها و هم برای فدراسیون و... خوب است.
سرمربی تیم ملی بوکس، در پاسخ به این پرسش که باتوجه به بالا رفتن انتظارات چه برنامه ای برای موفقیت بوکسورها در المپیک دارد؟ اظهار نمود: واقعا می گویم که ما اصلا نمی خواهیم توقعات را بالا ببریم و تنها کار خودمان را کردیم. مبارزاتی را ارائه کردیم که بلد بودیم و خوشبختانه با کمک خداوند برنده شدیم. مسلما برای المپیک هم برنامه داریم. می خواهیم بهترین عملکرد بدنی و فنی را در المپیک به نمایش بگذاریم. توقعات بالا از تیم ملی بوکس لطف جامعه است، اما خوشبختانه توانستیم در جدول، امتیازات و فیلم مبارزه بچه ها عملکرد خوبی را بر جای بگذاریم.
او اظهار داشت: برای این چهار مدال چیزی به من و تیمم نمی دهند، همه چیز همان مسائل قبلی است و فقط توقعات بالا رفته است. کسی نمی گوید که این تیم همان تیم سالهای قبل است، در حقیقت باید این مساله در نظر گرفته شود. خدا پشت این تیم بود و نگذاشت حق ما ضایع شود. شاید ما باید طلا می گرفتیم، اما باید جواب توقعات مردم را بدهیم چون فکر می کنند ما با پول های آنچنانی کار می نماییم در صورتیکه ما در حقیقت بدون پول و چشم داشت کار می نماییم. البته فدراسیون هم در حد توان حامی مالی پیدا می کند تا در حد توان از بچه ها حمایت شود. متاسفانه این موفقیت آنطور که باید دیده نشد.
استکی درباره برنامه هایش برای المپیک توضیح داد: ما در حقیقت یک اردوی مشترک داخلی می خواهیم و قبل از این هم به ازبکستان و امارات سفر کردیم که برای من بیشتر جنبه تدارکاتی داشت تا برای المیپک آماده شویم. به فدراسیون گفته ام هماهنگ کنند تا در صورت امکان با گرجستان، ارمنستان یا آذربایجان اردوی مشترکی را در داخل کشور برگزار نماییم. رییس فدراسیون پیگیر است و ۱۰ تا ۱۵ روز پیش از المپیک این اردو باید اجرا شود. اگر هم نشد از منتخبان استانهای خود کامل استفاده می نماییم و تیم ۱۴ - ۱۵ نفره به اردو دعوت می نماییم، اما تمرکز ما روی المپیکی ها است. البته ناگفته نماند که تلاش می نماییم یک یا دو تیم برای بعد المپیک داشته باشیم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان اعزام دو بوکسور المپیکی ایران به کمپ تیم های مطرح دنیا مانند ازبکستان و قزاقستان هم وجود دارد؟ توضیح داد: متاسفانه الان دیگر زمان نیست و بچه ها اگر در ایران اردوی مشترک داشته باشند برایشان بهتر است، چون ۴۰ روز وقت داریم و ۵۰ روز است تحت فشار هستیم. اگر کوبا می آمد هزینه بالایی می خواست ولی خوب بود، اما گفته ایم اگر می شود تیم خوب به ایران بیاد و اگر آنها هم بخواهند ما برویم که هر دو خوب است. در مجموع یک اردوی تدارکاتی مشترک با مشتزن های خوب لازم داریم.
منبع:

1400/03/17
15:01:43
5.0 / 5
1086
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان دفاع شخصی
دفاع شخصی self defense
self-defense.ir - مالکیت معنوی سایت دفاع شخصی متعلق به مالکین آن می باشد